جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

۲۲ تن انواع میوه قاچاق در گمرک بوشهر کشف شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۲ تن انواع میوه قاچاق در گمرک بوشهر کشف شد

معاون حراست حوزه نظارت گمرکات استان بوشهر گفت: با هوشیاری پرسنل حراست گمرک بوشهر ۲۲ تن انواع میوه قاچاق در این گمرک کشف و ضبط شد.

۲۲ تن انواع میوه قاچاق در گمرک بوشهر کشف شد

 

حمید راستگو با اشاره به اینکه مبارزه با قاچاق کالا در دستور کار قرار دارد اظهار داشت: مبارزه با قاچاق کالا یکی از اولویت‌های مهم گمرکات استان بوشهر است که در این راستا کارکنان حراست در این حوزه فعال‌تر از گذشته عمل می‌کنند.
وی از کشف میوه قاچاق در گمرک بوشهر خبر داد و افزود: با هوشیاری پرسنل حراست گمرک بوشهر 22 تن انواع میوه قاچاق در  این گمرک کشف و ضبط شد.
معاون حراست حوزه نظارت گمرکات استان بوشهر با بیان اینکه این میزان میوه در درون یک دستگاه کانتینر کشف شده تصریح کرد:این میزان میوه شامل 560 کارتن پرتقال ، 400 کارتن لیمو ترش، 380 کارتن گریپ فروت ، 400 کیسه شاه بلوط و 480 کیسه نارگیل در درون یک کانتینر 40 فوت یخچالی کشف شده است.
راستگو ارزش این میوه‌های قاچاق را 1.5 میلیارد ریال دانست و گفت: بر اساس برآورد صورت گرفته ارزش میوه‌های کشف شده یک میلیارد و 564 میلیون ریال بوده که باتوجه به ممنوعیت واردات میوه، براساس قانون، مجازات این محموله 7 الی 10 برابر نسبت به ارزش کالا محاسبه و به مراجع قضایی اعلام شده است.
وی تاکید کرد: صاحب کالا در صدد بوده تا این میزان میوه ممنوعه را در کنار میوه نارگیل وارد کشور کند که با سخت کوشی پرسنل حراست گمرک بوشهر کشف و به مراجع قضایی برای اقدامات قانونی بعدی منعکس کرد.