جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

۲۲۸ واحدصنعتی استان بوشهر نیمه فعال است - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۲۸ واحدصنعتی استان بوشهر نیمه فعال است

۲۲۸ واحدصنعتی استان بوشهر نیمه فعال است

۲۲۸ واحدصنعتی استان بوشهر نیمه فعال است

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه ۲۲۸ واحدصنعتی استان نیمه فعال است، گفت: حداکثر ۱۰ میلیارد ریال برای هر واحد تولیدی نیمه فعال استان بوشهر از طریق بانک‌های عامل پرداخت می‌شود.

سید‌حسین حسینی محمدی در نشست بررسی واحدهای راکد تولیدی و صنعتی استان بوشهر با اشاره به جایگاه مهم استان بوشهر در حوزه صنعت و واحدهای تولیدی اظهار داشت: این استان در حوزه صنعت دارای جایگاه مهمی است به گونه‌ای که 730 واحد تولیدی و صنعتی در استان بوشهر وجود دارد.

وی با بیان اینکه این واحدها به استثنای واحدهای نفتی و گازی است گفت: از 730 واحد تولیدی و صنعتی استان بوشهر بیش از 30 درصد آن مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی بوشهر غیرفعال و راکد است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه بخش عمده‌ای از واحدهای تولیدی استان بوشهر دارای مشکلات مالی دارند افزود: به منظور حمایت ویژه از بخش تولید  در راستای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی، امسال تعداد 228 واحد صنعتی نیمه فعال استان بوشهر، تسهیلات اعتباری دریافت می‌کنند.

حسینی محمدی با بیان اینکه این واحدها برای فعال شدن حداکثر 10 میلیارد ریال تسهیلات اعتباری دریافت می‌کنند، گفت: حداکثر 10 میلیارد ریال برای هر واحد تولیدی نیمه فعال استان بوشهر از طریق بانک‌های عامل پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه  7 هزار و 500 فقره واحد صنعتی نیمه فعال در کشور شناسایی  شده افزود: از این تعداد واحد نیمه فعال 228 فقره  آن در استان بوشهر مستقر است و از اولویت‌های این سازمان  به منظور فعال کردن و افزایش اشتغال برخوردار می‌شوند.

وی با بیان اینکه استان بوشهر دارای زمینه‌های مناسب برای توسعه است، تصریح کرد: افزایش ظرفیت واحدهای کشتی‌سازی به ویژه شرکت صنعتی دریایی صدرا  می‌تواند میزان اشتغال ‌و کسب و کار را در استان توسعه و گسترش دهد.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان بوشهر تاکید کرد: استفاده از ظرفیت‌های سازمان بسیج مهندسان استان و دیگر تشکل‌ها به منظور جذب سرمایه گذار برای رشد و توسعه تولیدات صنعتی و معدنی می‌تواند کارساز باشد.