جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

۲۰ هزار دانش آموز دختر مقطع متوسطه به اردوی زیارتی مشهد مقدس اعزام می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۰ هزار دانش آموز دختر مقطع متوسطه به اردوی زیارتی مشهد مقدس اعزام می‌شوند

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش گفت: ۲۰ هزار دانش آموز دختر مقطع متوسطه زیارت اولی به اردوی مشهد مقدس اعزام می‌شوند و این در حالی است که سال تحصیلی گذشته ۱۷ هزار دانش آموز دختر به این اردوها اعزام شدند.

۲۰ هزار دانش آموز دختر مقطع متوسطه به اردوی زیارتی مشهد مقدس اعزام می‌شوند

 

 مهدی علی اکبرزاده در همایش مدیران ادارات فرهنگی و هنری آموزش و پرورش استان‌ها در بوشهر با بیان اینکه توجه به زیرساخت فرهنگی دانش‌آموزان مورد توجه جدی قرار دارد، اظهار داشت: تقویت زیرساخت‌های فرهنگی دینی دانش‌آموزان زمینه رشد و کمال آنان در ابعاد گوناگون فراهم می‌کند.
وی با اشاره به اعزام دانش‌آموزان  به مناطق جنگی 8 سال دفاع مقدس تاکید کرد:  با هدف زیارت مناطق عملیاتی و یادمان‌های دفاع مقدس بیش از 120 هزار نفر دانش آموز  سال تحصیلی گذشته به اردوهای راهیان نور  اعزام شدند.
مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه  این اردوها امسال با اعزام یک‌هزار دختر مقطع متوسطه به مناطق عملیاتی در جوار حرم حضرت معصومه (س) در قم آغاز شده  است، بیان کرد: اردوهای راهیان نور یکی از مهمترین فعالیت‌های تربیتی در آموزش و پرورش است که نقش مهمی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دارد.
اکبرزاده  با تاکید بر غنیمت شمردن  این اردوها از سوی خانواده‌ها برای دانش آموزان خود افزود: اردوهای راهیان نور زمینه استفاده  دانش‌آموزان از برنامه‌های متنوع در زمینه روایت دفاع مقدس و حضور در نمایش‌های رزمایشی سطح مناطق عملیاتی  فراهم می‌کند.
وی  با اشاره به نقش مهم اردوهای راهیان نور در تربیت و آموزش دانش‌آموزان تصریح کرد: دانش آموزان با حضور در کاروان‌های راهیان نور به برکت خون شهدا بیش از چهار پنج سال در زمینه  تربیتی پیشگام می‌شوند.
مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش از برگزاری اردوی دانش‌آموزان زیارت اولی ویژه دانش‌آموزان  مقطع متوسطه خبرداد و گفت:  اردوی دانش آموزان زیارت اولی با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته سهم هر استان از این اردو مشخص شده است.
اکبرزاده  با بیان اینکه  دانش‌آموزان دختر مقطع متوسطه  به این اردوهای زیارتی اعزام می‌شوند، افزود: در قالب اردوهای یاد شده دانش آموزان دختران مقطع متوسطه که تاکنون به مشهد مقدس مشرف نشدند براساس سهیمه واگذار شده به استان‌ها به زیارت حرم امام رضا (ع) اعزام می‌شوند.
وی از اعزام 20 هزار دانش‌آموز دختر به اردوهای زیارتی مشهد مقدس خبرداد و افزود:  امسال بیش از 20 هزار دانش آموز دختر مقطع متوسطه به این اردوها اعزام می‌شوند این در حالی است که سال تحصیلی گذشته 17 هزار دانش آموز دختر به این اردوها اعزام شدند.
مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی در سوم آبان ماه افزود: در طول یکسال تحصیلی دانش آموزان انتخاب شده به عنوان شورا مطالبات و تصمیم گیری‌های دانش آموزان را مسئولان مدرسه انتقال می‌دهند