سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

۲۰ هزار بوشهری به اردوهای هجرت و جهادی اعزام شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۰ هزار بوشهری به اردوهای هجرت و جهادی اعزام شدند

مسئول بسیج سازندگی استان بوشهر گفت: در اجرای اردوهای هجرت دانش‌آموزی، جهادی دانشجویی و محلات، بسیج مهندسان و جامعه پزشکی ۲۰ هزار نفر به نقاط محروم استان بوشهر اعزام شدند.

۲۰ هزار بوشهری به اردوهای هجرت و جهادی اعزام شدند

 

ذوالفقار عباسی‌فر با اشاره به اینکه طرح‌های افتصاد مقاومتی در استان بوشهر نقش مهمی در تولید و اشتغال مناطق این استان داشته است، اظهار داشت: در این راستا امسال 200 میلیارد ریال تسهیلات اعتباری کم‌بهره در اختیار تولیدکنندگان واحدهای کوچک و خرد قرار گرفته که نقش مهمی در تولید و اشتغال داشته است.
وی از اعزام بسیجیان به اردوهای محرومیت‌زدایی افزود: شرکت‌کنندگان در اعزام به اردوهای جهادی با توجه به تخصصی که دارند در عرصه‌های مختلف خدمات‌رسانی می‌کنند.
مسئول بسیج سازندگی استان بوشهر با اشاره به اینکه اردوهای جهادی بسیجیان از بعداز ماه مبارک رمضان آغاز شد گفت: این اردوها شامل اردوهای هجرت دانش‌آموزی، جهادی دانشجویی و محلات، بسیج مهندسان کشاورزی، صنعت و جامعه پزشکی است.
عباسی‌فر با اشاره به اینکه این اردوها در قالب 4 برنامه اجرا شده است، تصریح کرد: اردوهای یک‌روزه، سه‌روزه، 7 روزه و 10 روزه طراحی و اجرا شده که تا 15 شهریور‌ماه ادامه دارد.
وی افزود: در اجرای اردوهای هجرت دانش‌آموزی، جهادی دانشجویی و محلات، بسیج مهندسان و جامعه پزشکی 20 هزار نفر به نقاط محروم استان بوشهراعزام شدند.
مسئول بسیج سازندگی استان بوشهر با بیان اینکه این افراد متناسب با توان علمی و تخصصی خدمات ارائه می‌کنند افزود: جهادگران در این اردوها به فعالیت‌های آموزشی، فرهنگی، بهداشت و درمان، عمرانی، بهسازی و نوسازی مدارس و منازل می‌پردازند.
عباسی‌فر با اشاره به نقش مهم این اردوها در ابعاد گوناگون عمرانی، تربیتی و آموزشی گفت: این اردوها و فعالیت‌ها علاوه بر اینکه برای شرکت کنندگان تاثیربسزایی در حوزه‌های مختلف دارد آثار و برکات مهمی برای نقاط محروم و نظام اسلامی ایران دارد.
وی با تاکید بر همکاری دستگاه‌های مختلف اجرایی در اعزام جهادگران به اردوها خاطرنشان کرد: از دستگاه‌های اجرای به ویژه دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی انتظار است همکاری مستمر برای اعزام جهادگران داشته باشند.