جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

۲۰ زمین چمن مینی فوتبال در روستاهای تنگستان به بهره‌برداری می‌رسد - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۰ زمین چمن مینی فوتبال در روستاهای تنگستان به بهره‌برداری می‌رسد

۲۰ زمین چمن مینی فوتبال در روستاهای تنگستان به بهره‌برداری می‌رسد

۲۰ زمین چمن مینی فوتبال در روستاهای تنگستان به بهره‌برداری می‌رسد

فرماندار تنگستان گفت: برای توسعه زیرساخت‌های ورزشی برنامه‌ریزی مدونی شده است بگونه‌ای که دردهه فجر ۲۰ زمین چمن مینی فوتبال در روستاهای تنگستان افتتاح می‌شود.

ترک‌زاده در جمع مردم خورشهاب تنگستان با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌های ورزشی یکی از مطالبات مردم است اظهار داشت: بیش از 70 درصد جمعیت شهرستان تنگستان در روستاها ساکن هستند که توجه به عمران و زیرساخت‌های روستایی دراین شهرستان دوچندان کرده است.

وی با بیان اینکه ساخت زمین‌ها و فضاهای ورزشی از سال گذشته دردستور کار مسئولان استان بوشهر قرار گرفت تصریح کرد: پدیده‌ای که در سال 93 مطرح شد گسترش زمین‌های چمن مصنوعی مینی فوتبال درروستاهای دارای جمعیت بالاتر از یک‌هزار نفر استان  بوشهر بود که دلایل گسترش این زمین‌ها استقبال و رغبت فراوانی است که در میان جوانان روستایی برای استفاده از این امکانات مشاهد شد.

فرماندارتنگستان تصریح کرد: با توجه به برنامه‌ ریزی انجام شده امسال روستاهای با جمعیت بالای 500 نفر دارای فضای ورزشی می‌شوند که ساخت زمین چمن مصنوعی دراین روستاها در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه 20 زمین چمن روستایی در تنگستان ساخته می‌شود گفت: امسال بیش از 20 زمین چمن مصنوعی در روستاهای شهرستان تنگستان که دارای جمعیت بیش از 500 نفرهستند در هفته دولت عملیات اجرایی آنها آغاز و در دهه فجر انقلاب اسلامی به بهره‌برداری می‌رسد.

ترک‌زاده افزود: برای احداث تاسیسات وامکانات جانبی این زمین‌های چمن مصنوعی درسطح  شهرستان تنگستان تمهیدات لازم اتخاذ شده است.

فرماندار تنگستان با بیان اینکه برای ساخت هر زمین چمن مصنوعی روستای با امکانات لازم و روشنایی 2.5 میلیارد ریال تخصیص می‌یابد تصریح کرد: درسالهای گذشته شرایط لازم برای اجرای طرح‌های ورزشی فراهم نبود و روستائیان از یک زمین خاکی استفاده می‌کردند  الان این ویژگی مهیا شده است که باید برای حفظ وحراست ازاین زمین‌ها ورزشکاران ، دهیاران و شوراهای اسلامی و اهالی روستاها همکاری لازم داشته باشند.

وی با بیان اینکه 5 سالن ورزشی نیمه تمام دربخش دلوار وجود دارد گفت:  اعتبار لازم برای تکمیل و بهره‌برداری از آنها تخصیص می‌یابد.