سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

۲۰ درصد میگوهای پرورشی استان بوشهر برداشت شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۰ درصد میگوهای پرورشی استان بوشهر برداشت شد

مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: ۳ هزار و ۸۵۰ هکتار اراضی ساحلی استان بوشهر به پرورش میگو اختصاص یافته که تاکنون ۲۰ درصد محصول این اراضی برداشت شده است.

۲۰ درصد میگوهای پرورشی استان بوشهر برداشت شد

 

عباسعلی زنده‌بودی با اشاره به اینکه این استان دارای ظرفیت بالای در پرورش آبزیان است اظهار داشت: استان بوشهر با داشتن ظرفیت بالای پرورش آبزیان نقش مهمی در تولید میگوی پرورشی دارد به گونه‌ای که 60 درصد میگوی کشور در این استان ساحلی تولید می‌شود.
وی با بیان اینکه برداشت میگو در استان بوشهر آغاز شده است، افزود: بروز هوای سرد زمینه شیوع بیماری لکه سفید در اراضی پرورشی فراهم می‌کند که برای پیشگیری از بروز این بیماری امسال پرورش دهندگان قدری زودتر از سال‌های قبل برداشت میگو را آغاز کرده‌اند.
مدیرکل شیلات استان بوشهر از کاهش 5 تا 10 درصدی محصول میگوی پرورشی در استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد: امسال برخی از مزارع پرورشی به بیماری لکه سفید آلوده شدند که این مهم سبب کاهش 5 تا 10 درصدی محصول میگو در استخرهای پرورشی شده است.
زنده‌بودی با اشاره به اینکه تاکنون برداشت میگو در  20 درصد از اراضی پرورشی استان بوشهر انجام شده گفت: 3 هزار و 850 هکتار اراضی ساحلی استان بوشهر به پرورش میگو اختصاص یافته که تاکنون 20 درصد محصول این اراضی برداشت شده است.
وی با بیان اینکه کارشناسان بر این باورند که سردی هوا سبب شیوع بیماری لکه سفید میگو می‌شود، افزود: نگرانی از گسترش بیماری لکه سفید با خنک شدن هوا  زمینه برداشت میگو 15 روز زودتر از سال‌های قبل فراهم کرد.
مدیر کل شیلات استان بوشهر با تاکید بر ضدعفونی مزارع پرورش میگو بیان کرد: بیماری لکه سفید در 11 استخر پرورشی شیوع و  کنترل شد که با نظارت صورت گرفته به استخرهای پرورشی دیگر سرایت نکرد.
زنده‌بودی به ذخیره سازی بچه میگو و میزان برداشت اشاره کرد و گفت: امسال 800 میلیون قطعه بچه میگو برای پرورش در استخرهای پرورشی ذخیره سازی شد که پیش بینی‌شود بیش از 11 هزار تن میگو برداشت شود.