جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

۲۰۰ پایگاه تابستانی در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۰۰ پایگاه تابستانی در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود

۲۰۰ پایگاه تابستانی در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود

۲۰۰ پایگاه تابستانی در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود

 

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: در راستای بهره‌وری دانش‌آموزان استان بوشهر از اوقات فراغت شان ۲۰۰ پایگاه غنی سازی اوقات فراغت راه‌اندازی می‌شود.
سیروس فتحی  در نشست ساماندهی امور جوانان استان بوشهر با بیان اینکه توجه به برنامه‌های تابستانی دانش‌آموزان از سباست‌های آموزش و پرورش است اظهار داشت: سال قبل بیش از 19 هزار و 528 دانش‌آموز در کلاس‌های تابستانی این اداره شرکت کرد.
وی تعداد مراکز اوقات فراغت دانش‌آموزان در سال گذشته را 169 مرکز دانست و تصریح کرد: 27 کانون فرهنگی و تربیتی، 17 دارالقرآن، 5 اردوگاه دانش‌آموزی، 26 سالن و مجتمع ورزشی در این برنامه فعالیت کردند.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر 4 پژوهش‌سرا دانش‌آموزی، 72 کانون مدرسه و 13 مراکز دیگر را از جمله مراکز اوقات فراغت دانش‌آموزی استان بوشهر در سال قبل دانست.
فتحی با بیان اینکه 15 درصد دانش‌آموزان تحت پوشش طرح‌های اوقات فراغت آموزش و پروش استان بوشهر قرار می‌گیرند افزود: بیش از 15 هزار همکار فرهنگی به عنوان مربی و عوامل اجرایی برنامه غنی سازی اوقات مشارکت می‌کنند.
وی با اشاره به راه‌اندازی 200 پایگاه تابستانی در استان بوشهر گفت: در راستای بهره‌وری دانش‌آموزان استان بوشهر از اوقات فراغت‍‌شان 200 پایگاه غنی سازی اوقات فراغت راه‌اندازی می‌شود.
وی با تاکید به نقش سازنده اوقات فراغت در افزایش توانمندی‌های علمی و فرهنگی دانش آموزان خاطرنشان کرد: با محوریت کانون‌های فرهنگی، تربیتی، دارالقرآن‌ها و اماکن ورزشی، اوقات فراغت بیش از 26 هزار دانش آموز استان بوشهر با رویکردهای علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی ساماندهی می‌شود.
فتحی تصریح کرد:  در تابستان  امسال 2 هزار دانش آموز به اردوی 2 روزه و یک‌هزار و 300 نفر به مسابقات و جشنواره‌های کشوری اعزام می‌شوند.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر با تاکید به لزوم برخورداری دانش آموزان از تمامی فضاهای آموزشی و پرورشی در طول دوره تابستانی، از اجرای طرح هجرت3 با مشارکت سپاه پاسداران استان بوشهر خبر داد.
وی با اشاره به نقش مهم اوقات فراغت در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اظهار امیدواری کرد: از تمام ظرفیت‌های استان بوشهر در پرکردن اوقات فراغت دانش آموزان بهره برده می‌شود.