جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

۲۰۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های آب‌خیزداری استان بوشهر تخصیص یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۰۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های آب‌خیزداری استان بوشهر تخصیص یافت

۲۰۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های آب‌خیزداری استان بوشهر تخصیص یافت

۲۰۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های آب‌خیزداری استان بوشهر تخصیص یافت

مدیرکل منابع طبیعی استان بوشهر گفت: طرح‌های آبخیزداری استان بوشهر در مساحت ۹۰ هزار هکتار اجرایی شده که برای اجرای فاز دوم این طرح‌ها ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافت.

هوشنگ شریفی بیان اینکه  طرح‌های آبخیزداری نقش مهمی در تقویت سفره‌های آب زیرزمینی دارد اظهار داشت: برای هدایت آب‌های روان به ویژه ریزش‌های جوی به سفره‌های زیرزمینی اجرای طرح‌های آب‌خیزداری و آب‌خوان‌داری امری مهم و ضروری است.

وی از اجرای طرح آب‌خیزداری در شهرستان جم خبرداد و گفت: این طرح برای تقویت سفره‌های آب زیرزمینی با مشارکت وزارت نفت اجرایی شده که روند اجرایی این طرح مطلوب است.

مدیرکل منابع طبیعی استان بوشهر با بیان اینکه طرح آبخیزداری یاد شده در سطح 90 هزار هکتار اجرایی شده است بیان کرد: فاز نخست طرح آب‌خیزداری جم در سطح 7 هزار و 500 هکتار اجرا شد که در اجرای این طرح 73 سازه تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

شریفی افزود: با اجرای 73 سازه آبخیزداری، زمستان گذشته بیش از 3 میلیون متر مکعب از روان آب‌ها حاصل از بارندگی استحصال شد.

وی از اجرای فاز دوم طرح آب‌خیزداری جم خبرداد و افزود:  فاز دوم طرح آب‌خیزداری جم با اعتبار 200 میلیارد ریال اجرایی شده که در اجرای این طرح یک‌هزار و 995 سازه آب‌خیزداری ساخته می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی استان بوشهر با بیان اینکه با تکمیل سازه‌های آب‌خیزداری از جاری شدن آب‌های باران به دریا جلوگیری می‌شود گفت: سالانه 60 میلیون متر مکعب روان آب حاصل از بارش‌های جوی در منطقه جم راهی دریا می‌شود که با تکمیل طرح آب‌خیزداری در این منطقه سالانه 20 میلیون متر مکعب از این آب‌ها ذخیره سازی و سبب تقویت سفره‌های آب زیر زمینی می‌شود.

شریفی با بیان اینکه طرح آب‌خیزداری جم از تصمیمات سفر هیئت دولت به استان بوشهر است افزود: اجرای طرح یاد شده با اعتبارات وزارت نفت اجرایی شده که با روندی که در پیش است تا سال 1397 تکمیل می‌شود