سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

۲۰۰ میلیارد تومان در طرح آبرسانی بوشهر سرمایه‌گذاری می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۰۰ میلیارد تومان در طرح آبرسانی بوشهر سرمایه‌گذاری می‌شود

۲۰۰ میلیارد تومان در طرح آبرسانی بوشهر سرمایه‌گذاری می‌شود

۲۰۰ میلیارد تومان در طرح آبرسانی بوشهر سرمایه‌گذاری می‌شود
استاندار بوشهر گفت: برای کاهش هدر رفت آب از شبکه آبرسانی بوشهر و تجهیز این شبکه به سامانه‌های نوین و پیشرفته ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌شود.
مصطفی سالاری در نشست با مسئولان شورای اسلامی  استان بوشهر با اشاره به نقش مهم شورای اسلامی در حل مشکلات مردم اظهار داشت:  برای حل مشکلات جامعه و مشارکت در تصمیم‌گیری‌ها مشارکت شورای‌های اسلامی با دستگاه‌های اجرایی امری مهم و ضروری است چراکه تحقق این مهم بدون مشارکت دو طرف امکان پذیر نیست.
وی با اشاره به مشکل ساختمان شورای اسلامی استان بوشهر افزود:  در راستای رونق در بافت تاریخی بوشهر یک واحد ساختمان در این بافت پس از مرمت و بازسازی در اختیار شورای اسلامی استان بوشهر قرار می‌گیرد.
استاندار بوشهر با تاکید بر مبارزه با قاچاق کالا افزود: این مهم اراده ملی جدی و عزم ملی در کشور است و همگان باید در این راستا مشارکت جدی و پرتلاش داشته باشند.
سالاری تاکید کرد: قاچاق کالا به تولید داخلی و اقتصاد کشور لطمه اساسی وارد می‌کند و توان از رقابت شرکت‌های و واحدهای تولیدی می‌گیرد.
وی با اشاره به تدوین آیین‌نامه جدید ته‌لنجی خاطر نشان کرد: کالاهای ته‌لنجی لنج‌‌های تجاری و سفاری باید ضابطه مند و قانونمند شود چراکه فعالیت در لنج‌های تجاری بدون معافیت گمرکی نمی‌تواند با کشتی‌های تجاری رقابت کند.
استاندار بوشهر افزود: برای قانونمند شدن ترخیص کالای ته‌لنجی، طرح آن در هیئت دولت ارائه می‌شود که پس از تصویب ضمن جلوگیری از قاچاق کالا و کاهش مفاسد، زمینه رونق اقتصادی مناطق ساحلی و تامین معیشت ملوانان و مرزداران ساحلی استان بوشهر فراهم می‌شود.
وی بااشاره به ساخت بیمارستان 180 تخت‌خوابی در بوشهر افزود: اکنون ساخت این مرکز درمانی با 180 تخت بیمارستانی آغاز شده و این در حالی است که بزودی اورژانس هسته‌ای بوشهر با 90 تخت بیمارستانی  با کاربرد عمومی و هسته‌ای آغاز می‌شود.
سالاری با اشاره به اینکه طرح‌های مختلف بیمارستانی در استان بوشهر تدوین شده گفت: با تحقق طرح‌های تدوین شده 700 تخت بیمارستانی به ظرفیت تخت‌های این استان افزوده می‌شود که تحول مهمی در حوزه درمان و سلامت محسوب می‌شود.
 
وی  با تاکید بر کیفیت ارتقا آموزشی دانش‌آموزان در نقاط شهری و روستایی استان بوشهر خاطر نشان کرد: برای تحقق این مهم 12 درصد اعتبارات عوارض آلایندگی در اختیار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها قرار می‌گیرد.
 
سالاری، با اشاره به سرمایه‌گذاری 200 میلیارد تومانی در طرح آبرسانی بوشهر تصریح کرد: برای کاهش هدر رفت آب از شبکه آبرسانی بوشهر و تجهیز این شبکه به سامانه‌های نوین و پیشرفته 200 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌شود.
 
استاندار بوشهر افزود: مخازن آب اشامیدنی در همه روستاهای استان بوشهر ساخته و راه‌اندازی می‌شود که در این راستا 10 درصد بودجه آب آشامیدنی شرکت آب و فاضلاب روستایی به نصب مخزن ذخیره آب روستایی اختصاص می‌یابد.