سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

۲۰۰۰ نفر در پارس جنوبی مشغول ‌به‌کار شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۰۰۰ نفر در پارس جنوبی مشغول ‌به‌کار شدند

۲۰۰۰ نفر در پارس جنوبی مشغول ‌به‌کار شدند

۲۰۰۰ نفر در پارس جنوبی مشغول ‌به‌کار شدند

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: از ۲ هزار نفری که سال گذشته در منطقه پارس جنوبی مشغول به‌کار شدند بیش از ۷۵ درصد آنها نیروهای بومی استان بوشهر هستند.
 حمید رضا پناه  در نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان بوشهر با بیان اینکه نرخ بیکاری در استان بوشهر نسبت به میانگین کشوری پایین‌تر است اظهار داشت: نرخ بیکاری اعلام شده از سوی مرکز آمار ایران در سال گذشته در کشور 11 درصد و در استان بوشهر 9.7 صدم درصد اعلام شده است.
وی با اشاره به نرخ مشارکت اقتصادی افزود: نرخ مشارکت اقتصادی کشور در سال گذشته، 38.2 درصد و در استان بوشهر 36.3درصد اعلام شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر از فراهم شدن اشتغال 15 هزار نفر در استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد: سال قبل حدود 15 هزار نفر در بخش‌های مختلف از طریق دفترهای کاریابی و مشاوره شغلی غیردولتی، سامانه رصد اشتغال، تعاون و منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس مشغول به کار شدند.
پناه، با بیان اینکه سه هزار و 248نفر ازسوی مراکز دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی غیردولتی مشغول بکار شده‌اند خاطر نشان کرد: سال گذشته  اشتغال پنج هزار و 852نفر در سامانه رصد اشتغال ثبت شده و سه هزار و 902نفر در بخش تعاون مشغول بکار شدند.
وی سهم اشتغال استان بوشهر در بخش کشاورزی را 13.3درصد اعلام کرد و گفت: سهم اشتغال در بخش صنعت استان بوشهر 27.5 درصد وبخش خدمات 59.3 درصد است و این درحالی است که سهم اشتغال کشور در بخش کشاورزی 18، صنعت 32.5 و خدمات 49.4درصد است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه سهم اشتغال استان بوشهر در بخش خدمات 10 درصد نسبت به کشور بالاتر است تصریح کرد: سهم اشتغال  استان بوشهردر بخش‌های کشاورزی و صنعت پنج درصد از میانگین کشوری پائین‌تر است.
پناه از اشتغال 2 هزار نفر در پارس جنوبی خبرداد و خاطر نشان کرد: از 2 هزار نفری که سال گذشته در منطقه پارس جنوبی مشغول بکار شدند بیش از 75 درصد آنها نیروهای بومی استان بوشهر هستند.
وی افزود: از 2 هزار نفر اشتغال ایجاد شده در منطقه پارس جنوبی یک‌‌هزار و 507 نفر بومی و 459 نفر غیر بومی هستند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر از پرداخت 72 میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی در استان بوشهر خبرداد و گفت: پارسال 76 میلیارد ریال اعتباردر بخش مشاغل خانگی اختصاص یافت که تاکنون 95درصد این اعتبار معادل 72میلیارد ریال به یک‌هزار و 531 نفرپرداخت شده است.
پناه با اشاره به توجه دولت مبنی بر ایجاد و فعال سازی بنگاههای خرد، کوچک و متوسط بر ضرورت جذب 5 درصد اعتبار باقی مانده مشاغل خانگی از سوی دستگاههای اجرایی استان تاکید کرد.