جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

۲۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات کم‌بهره به طرح‌های تولیدی عشایر پرداخت می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات کم‌بهره به طرح‌های تولیدی عشایر پرداخت می‌شود

رئیس سازمان امور عشایر گفت: در راستای تحقق طرح‌های اقتصاد مقاومتی ۲ هزار میلیاردریال تسهیلات کم‌بهره از صندوق توسعه ملی با هدف افزایش تولید به عشایر پرداخت

۲۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات کم‌بهره به طرح‌های تولیدی عشایر پرداخت می‌شود

 

 کرمعلی قندالی با بیان اینکه استان بوشهر جایگاه مهمی در بخش عشایر و طرح‌های عشایری دارد، اظهار داشت: بیش از 5 هزار و 200 خانوار از جامعه عشایری در استان بوشهر فعالیت می‌کنند که 3 هزار و 311 خانوار آن اکنون در مناطق ییلاقی اصفهان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد مستقر هستند.

وی با بیان اینکه طرح آبرسانی به مناطق عشایری استان بوشهر با استقرار منبع ذخیره آب اجرا شد گفت: برای تامین آب آشامیدنی عشایر استان بوشهر مخازن ذخیره آب پنج هزار لیتری در نقاط عشایری این استان نصب و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.
رئیس سازمان عشایر با اشاره به تدوین اطلس ایل‌راه‌های عشایری خاطر نشان کرد: در راستای رفع مشکلات عشایر و تعیین مسیرهای عبور عشایر اطلس ایل‌راه‌ها براساس نقشه و اسناد موجود تدوین می‌شود.
قندالی با بیان اینکه 56هزار کیلومتر از این ایل‌راه‌ها با دستگاه جی پی اس بررسی شده گفت: با تعیین موقعیت‌های این ایل‌ها اطلس آن در عرصه 56 هزار کیلومتری راه‌های عشایری چاپ و منتشر می‌شود.
وی از تصویب طرح‌های آموزشی، درمانی و فرهنگی عشایر خبرداد و خاطرنشان کرد: اجرای طرح‌های ارتقا سواد، دانش و مهارت فنی، فرهنگی، مذهبی، بهداشت و درمان و تامین اجتماعی برای جامعه عشایری مصوب شده است.
رئیس سازمان امور اجرای طرح‌های انرژی خورشیدی در مناطق عشایری خبرداد و افزود: برای بهره‌مندی مناطق مختلف عشایری که امکان برق‌رسانی در آن مناطق وجود ندارد سامان‌های انرژی خورشیدی نصب می‌شود که در مرحله نخست 75 هزار خانوار از این طرح بهره‌مند می‌شوند.
وی از اجرای طرح‌های اقتصادمقاومتی در مناطق عشایری خبرداد و تصریح کرد: در این راستا سال گذشته 2 هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات صندوق توسعه ملی و مدیریت بحران به عشایر برای اجرای طرح‌های افزایش تولید پرداخت شد و امسال نیز 2 هزار میلیارد ریال برای پرداخت به عشایر تخصیص یافته است.