سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

۲۰۰۰ طرح تولیدی نیمه تمام تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۰۰۰ طرح تولیدی نیمه تمام تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد

۲۰۰۰ طرح تولیدی نیمه تمام تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دو هزار طرح تولیدی و صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد امسال تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.
 سید محمود نوابی با اشاره به حل مشکلات واحدهای تولیدی اظهار داشت: واحدهایی تولیدی که دارای مشکلات مالی جزیی هستند، مشکلاتشان از محل تسهیلات ارزان قیمت برطرف می‌شود.
وی کارگروه اقتصاد مقاومتی را مسئول انتخاب این واحدها در استان‌ها دانست و بیان کرد: تلاش می‌شود با تزریق این منابع واحدهای تولیدی مشتری محور دوباره فعال شوند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به واحدهای تولیدی راکد افزود: تسهیلات ارزان قیمت از سوی بانک‌ها با نگاه کمک به چرخه تولید تامین می‌شود و بدهی‌های غیرجاری و چک‌های برگشتی واحدها ملاک عمل قرار نمی‌گیرد.
نوابی با اشاره به اینکه 10 هزار واحد تولیدی نیمه فعال و راکد فعال می‌شوند گفت: 10 هزار واحد صنعتی و تولیدی نیمه فعال و راکد در صنایع کوچک و متوسط در کشور با مشارکت ستاد اقتصاد مقاومتی کشور فعال می‌شوند.
وی خاطرنشان کرد: از این صنایع 9 هزار واحد در حوزه صنایع کوچک و یک‌ هزار واحد در حوزه صنایع متوسط است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تکمیل 2 هزار واحد صنعتی نیمه تمام خبر داد و خاطرنشان کرد دو هزار طرح تولیدی و صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد امسال تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.
رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید کنندگان کشور با اشاره به فعالیت 3 میلیون واحدهای صنفی گفت: از سه میلیون واحد صنفی فعال در کشور حدود 800 هزار تا یک میلیون واحد آن بدون پروانه هستند.
نوابی با بیان اینکه واحدهای صنفی بدون ضوابط از چرخه قغالیت خارج می‌شوند افزود: بخشی از واحدهای صنفی بدون پروانه اتاق اصناف باید آنها را ساماندهی و به واحدهایی که شایستگی دارند پروانه فعالیت صادر کند و واحدهای صنفی که فاقد ضوابط هستند از چرخه فعالیت خارج می‌شوند.
وی از ابلاغ آیین نامه حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو از سوی دولت خبر داد و گفت: براساس این آیین‌نامه هیچ خودروسازی بدون مجوز وزارت صنایع نمی‌تواند محصولات را پیش‌فروش کند.