جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

۲۰۰۰ خانوار مددجوی کمیته امداد بوشهری صاحب شغل می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۰۰۰ خانوار مددجوی کمیته امداد بوشهری صاحب شغل می‌شود

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر گفت: در راستای طرح‌های اشتغال‌زایی مددجویان این نهاد امسال ۲ هزار خانوار مددجوی استان بوشهر با پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی صاحب شغل می‌شوند.

۲۰۰۰ خانوار مددجوی کمیته امداد بوشهری صاحب شغل می‌شود

 

احمد لطفی با اشاره به اجرای طرح خانه سازی ویژه نیازمندان روستایی تحت پوشش کمیته امداد استان بوشهر اظهار داشت: عملیات اجرایی یک‌هزار 121 منزل ویژه مددجویان روستایی استان بوشهر آغاز شده که امسال تکمیل و تحویل آنان می‌شود.
وی با بیان اینکه این واحدهای مسکونی در 300 روستای استان بوشهر ساخته می‌شود گفت: 50 درصد این واحدها توسط سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر و نیمی دیگر با مشارکت منطقه دوم نیروی دریایی سپاه ساخته می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر افزود: تاکنون 250 واحد مسکونی آن تا مرحله سقف رسیده و با روندی که در پیش است این منازل بزودی تکمیل می‌شود.
لطفی با اشاره به اجرای طرح اوقات فراغت دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد استان بوشهر خاطر نشان کرد: یک‌هزار و 500 دانش‌آموز تحت حمایت این نهاد از تیرماه امسال در کلاس‌های طرح اوقات فراغت شرکت کرده‌اند که تا اوائل شهریورماه این کلاس‌ها ادامه دارد.
وی از راه‌اندازی 17 کانون برای برپایی کلاس‌های آموزشی طرح اوقات فراغت در استان بوشهر خبرداد و گفت: یک‌هزار و 500 دانش‌آموز تحت حمایت کمیته امداد استان بوشهر در 17 کانون در رشته‌های مختلف درسی، قرآنی، ورزشی، مهارتی، فرهنگی و هنری آموزش می‌بینند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح استعداد سنجی برای ایجاد ظرفیت اشتغال در نقاط مختلف استان بوشهر افزود: با اجرای طرح استعداد سنجی برای ایجاد اشتغال مددجویان کمیته امداد استان بوشهر 32 هزار خانوار پایش شدند.
لطفی با بیان اینکه در اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی ظرفیت‌های هر خانوار تعیین و مشخص شده گفت: بر اساس این قابلیت به هر خانوار از طریق بانک‌ها تا سقف 15 میلیون تومان و از طریق کمیته امداد تا سقف 30 میلیون تومان وام اشتغال‌زایی پرداخت می‌شود.
وی با بیان اینکه سال قبل 28 میلیارد تومان وام اشتغال‌زایی به مددجویان استان بوشهر پرداخت شد خاطر نشان کرد: بر اساس هدف‌گذاری که امسال شده است 2 هزار خانوار مددجوی تحت پوشش کمیته امداد استان بوشهر بر اساس ظرفیت‌های اشتغال‌زایی پس از مهارت آموزی زمینه اشتغال آنان فراهم می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر از اجرای طرح تجمیعی اشتغال‌زایی با ماهیت فردی خبرداد و گفت: بر اساس این طرح مکان‌هایی در اختیار مددجویان به صورت تجمیعی برای اشتغال قرار می‌گیرد که هر خانوار بر اساس ظرفیت خود مشاغل ایجاد می‌کند