جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

۲۰۰۰ تن میگو در استان بوشهر صید می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۰۰۰ تن میگو در استان بوشهر صید می‌شود

مسئول امور صید شیلات استان بوشهر گفت: صید میگو در آب‌های استان بوشهر از فردا آغاز می‌شود که پیش‌بینی‌ها صید ۲ هزار تن میگو است.

۲۰۰۰ تن میگو در استان بوشهر صید می‌شود

 

منصور پاپری با بیان اینکه کمیته مدیریت صید در استان بوشهر تشکیل شده اظهار داشت: کمیته مدیریت صید در استان بوشهر نتیجه گشت تحقیقاتی دریایی بررسی و زمان صید میگو در استان بوشهر تعیین کرد.
وی با اشاره به اینکه فردا قایق‌های صیادی راهی دریا برای صید میگو می‌شوند تصریح کرد: با توجه به اینکه قایق‌ها قادر نیستند در عمق‌های بالای 10 متر دریا به صید میگو بپردازند زمان صید قایق‌های صیادی دو روز زودتر از لنج‌های صیادی تعیین شده تا از این فرصت بهتر استفاده کنند.
مسئول امور صید شیلات استان بوشهر با اشاره به اینکه صید میگو در ساحل ممنوع است افزود: به سبب اینکه صید میگو در ساحل کاهش یافته قایق‌ها برای فعالیت صیادی در صید میگو باید قدری دورتر از ساحل به صید بپردازند.
پاپری با اشاره به اینکه صید لنج‌های صیادی از ششم مرداد ماه آغاز می‌شود خاطرنشان کرد: امسال 10 هزار صیاد بوسیله یک‌هزار و 234 شناور قایق و لنج در امر صید میگو فعالیت می‌کنند.
وی با بیان اینکه در هر فروند قایق صیادی 2 تا سه نفر در صید میگو فعالیت می‌کنند، گفت: در لنج‌های صیادی حداقل 8 نفر مشغول فعالیت هستند که مجوزهای دریاروی قایق‌ها 24 ساعته و لنج‌ها 72 ساعته صادر می‌شود.
مسئول امور صید شیلات استان بوشهر با بیان اینکه صید میگو برای کشتی‌های صنعتی ممنوع است گفت: صید میگو تنها برای قایق‌ها و لنج‌های صیادی آزاد است و کشتی‌های صنعتی از صید این آبزی در آبهای خلیج فارس در استان بوشهر منع شده‌اند و مجوز صید ماهیان یال اسبی برای آنان صادر می‌شود.
وی با بیان اینکه پیش بینی 2 هزار تن صید میگو در استان بوشهر شده افزود: صیادان استان بوشهر سال گذشته یک‌هزار و 470 تن میگو صید کردند که پیش بینی می‌شود در فصل صید امسال 2 هزار تن میگو صید شود.
پاپری از ممنوع بودن 8 نقطه درآبهای استان بوشهر در صید میگو خبر داد و گفت: 5 زیستگاه‌ مصنوعی آبزیان و 3 ذخیره‌گاه آبزیان برای صید میگو ممنوع اعلام شده است.
وی با اشاره به ممنوعیت صید در اطراف رودخانه موند، خور دیر، مناطق زیستگاه آبزیان، ساحل هلیله و رودحله، بیان کرد: مناطق یاد شده از مناطق ممنوعه صید هستند و در صید میگو از فعالیت شناورهای تفریحی و بدون هویت در مدت فصل صید میگو جلوگیری می‌شود.
 
مسئول امور صید شیلات استان بوشهر با اشاره به مراکز تخلیه صید میگو گفت: 25 مرکز تخلیه صید در بنادر صیادی استان بوشهر تعیین شده است.