جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

۲۰۰۰ تن میگو از مزارع پرورشی استان بوشهر برداشت شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۰۰۰ تن میگو از مزارع پرورشی استان بوشهر برداشت شد

مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: در راستای برداشت میگو از استخرهای پرورشی استان، تاکنون از ۷۰۰ هکتار اراضی ساحلی این استان ۲ هزار تن میگو برداشت شده است.

۲۰۰۰ تن میگو از مزارع پرورشی استان بوشهر برداشت شد

 

 عباسعلی زنده‌بودی در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهر با اشاره به اینکه این استان دارای ظرفیت‌های بالایی در حوزه پرورش آبزیان است، اظهار داشت: با توجه به قابلیت استان بوشهر در پرورش آبزیان طرح‌های مهمی در حوزه پرورش ماهی در قفس در خلیج فارس طراحی  شده است.
وی با اشاره به اینکه سرمایه‌‌گذاران برای اجرای طرح‌های پرورش ماهی در قفس اعلام آمادگی کرده‌اند گفت: در این راستا امسال طرح پرورش ماهی در قفس در پشت سد رئیسعلی دلواری به بهره‌برداری می‌رسد که نقش مهمی در افزایش تولید، ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی منطقه دارد.
مدیرکل شیلات استان بوشهر از برداشت میگو در استخرهای پرورشی استان بوشهر خبرداد و خاطر‌نشان کرد: در این راستا امسال 3 هزار و 860 هکتار از سواحل استان بوشهر به پرورش میگو اختصاص یافته ‌که  در بیش از 4 هزار استخر بچه میگو ذخیره سازی شد.
زنده‌بودی با بیان اینکه برداشت میگو از نیمه دوم شهریور آغاز شده است، تصریح کرد: تاکنون برداشت میگو در 25 درصد مزارع استان بوشهر انجام شده که روند برداشت تا نیمه دوم آبان ادامه دارد.
وی با بیان اینکه تاکنون 2 هزار تن میگو برداشت شده است گفت: در 700 هکتار اراضی پرورشی استان بوشهر 2000 تن میگو برداشت شده است که پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از 11 هزار تن میگو از 230  مزرعه پرورشی استان بوشهر برداشت شود.
مدیرکل شیلات استان بوشهر با بیان اینکه بیماری لکه سفید میگو در 10 استخر پرورشی استان بوشهر بروز کرد، افزود: این استخرها پس از بروز بیماری لکه سفید از چرخه تولید خارج شد و به‌حمدالله مابقی استخرهای پرورشی بدون هیچ مشکلی روند تولید مطلوبی دارند.
زنده بودی از پرداخت خسارت به پرورش‌دهندگان میگو که سال قبل بر اثر بیماری لکه سفید خسارت دیده‌اند خبرداد و تصریح کرد: در صدد جبران خسارت پرورش دهندگان میگو هستیم که با توجه به بیمه بودن مزارع پیش بینی می‌شود خسارت این تولید کنندگان بزودی پرداخت شود.