جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

۱.۱ میلیون تن محصولات غیر نفتی از پارس‌جنوبی صادر شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۱.۱ میلیون تن محصولات غیر نفتی از پارس‌جنوبی صادر شد

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: با رونق گرفتن فعالیت‌های اقتصادی و راه‌اندازی فازهای مختلف پارس جنوبی تولید محصولات در این منطقه افزایش یافت بگونه‌ای که در ماه گذشته ۱.۱ میلیون تن آن صادر شد.

۱.۱ میلیون تن محصولات غیر نفتی از پارس‌جنوبی صادر شد

 

مهدی یوسفی با بیان اینکه روند اجرای فازهای پارس‌جنوبی شدت گرفته است، اظهار داشت: امسال با برنامه‌ریزی انجام شده برداشت گاز از میدان مشترک پارس جنوبی افزایش می‌یابد که تا پایان سال با کشور قطر برابر می‌شود.
وی با بیان اینکه با افتتاح فازهای پارس‌جنوبی تا پایان امسال روزانه 85 میلیون متر مکعب به ظرفیت گاز پارس جنوبی افزوده می‌شود گفت: اکنون روزانه 430 میلیون متر مکعب از فازهای پارس جنوبی گاز پس از فرآوری به شبکه گازرسانی منتقل می‌شود که این رقم امسال از 510 میلیون متر مکعب در روز فراتر می‌رود.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس‌جنوبی با اشاره به صادرات محصولات پارس جنوبی افزود: با رونق گرفتن فعالیت‌های اقتصادی و راه‌اندازی فازهای مختلف پارس‌جنوبی تولید محصولات در این منطقه افزایش یافت به‌گونه‌ای که در ماه گذشته 1.1 میلیون تن آن  صادر شد.
یوسفی با اشاره به افزایش 12 درصدی محصولات صادر شده پارس‌جنوبی در ماه گذشته بیان کرد: یک میلیون و 174 هزار تن محصولات جانبی پارس جنوبی در ماه گذشته صادر شد که این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 12درصد افزایش داشته است.
وی میعانات گازی را بیشترین محصولات صادر شده در مرداد‌ماه دانست و گفت: در این ماه یک میلیون و 958 هزار تن میعانات گازی و دیگر محصولات جانبی به ارزش یک میلیارد و 27 میلیون دلار از منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به خارج از کشور صادر شده است.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با بیان اینکه این میزان صادرات از لحاظ ارزشی شش درصد داشته افزود:  غیر از میعانات گازی محصولات دیگری شامل هوی‌اند، پلی اتیلن سبک و سنگین، دی اتیلن گلایکول، مونو و تری اتیلن گلایکول، بوتان، پروپان، پارازایلین و متانول از گمرک پارس جنوبی صادر شده است.