حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۷

بازگشت به صفحه کامل

۱۹.۶ میلیون نفر ساعت در استان بوشهر آموزش مهارتی ارائه می‌شود

۱۹.۶ میلیون نفر ساعت در استان بوشهر آموزش مهارتی ارائه می‌شود

۱۹.۶ میلیون نفر ساعت در استان بوشهر آموزش مهارتی ارائه می‌شود

عبدالرسول کازرونی صبح امروز در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر با اشاره با تدوین برنامه 5 ساله آموزش‌های مهارتی استان بوشهر اظهار داشت: بر اساس این برنامه همه افراد از 15 سال به بالا به صورت رایگان مهارت‌آموزی می‌شوند.

وی از اجرای طرح مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار خبرداد و تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده امسال 790 نفر در محیط‌های واقعی کار در استان بوشهر مهارت‌افزایی می‌شوند که تاکنون 139 نفر جذب شده‌اند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به طرح کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی بیان کرد: در اجرای طرح کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی 2 هزار و 790 نفر با مشارکت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در  اصناف گوناگون جذب و مهارت‌آموزی می‌شوند.

کازرونی با بیان اینکه طرح کارورزی با هدف جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیکار از مقطع کاردانی تا مقطع دکتری در استان ‌اجرا شده گفت:همه فارغ التحصیلان بیکار و جوانان جویای کار با ثبت نام در این طرح  ضمن مشمول بیمه حوادث شده و دریافت دستمزد، کارفرمایان از پرداخت حق بیمه معاف می‌شوند.

وی، با اشاره به فعالیت 15 مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای در استان افزود: علاوه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای دولتی،  پایگاه‌های تخصصی مهارتی در 124 آموزشگاه بخش خصوصی ایجاد شده که امسال آموزش‌های مهارتی بر اساس ظرفیت‌های مناطق ارائه می‌کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر  با اشاره به اینکه 19.6 میلیون نفر ساعت در استان بوشهر آموزش مهارتی ارائه می‌شود خاطر نشان کرد: براساس تدوین برنامه 5 ساله در راستای ظرفیت‌های اشتغال‌زایی و تولیدی مناطق، 19.6 میلیون نفر ساعت در استان بوشهر آموزش مهارتی ارائه می‌شود.

کازرونی، بیان کرد: امسال 3.5 میلیون نفر ساعت آموزش مهارتی در مناطق مختلف استان بوشهر ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اعتبارات اختصاص یافته در عرصه مهارت‌آموزی افزود: امسال 86.4 میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های مهارت‌آموزی در استان بوشهر تصویب شده است.