جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

۱۹ هزار نفر در دوره‌های مهارتی نفت و گاز در استان بوشهر آموزش دیدند - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۹ هزار نفر در دوره‌های مهارتی نفت و گاز در استان بوشهر آموزش دیدند

رئیس آموزش و توانمندسازی سازمان منطقه ویژه پارس جنوبی گفت: در راستای توانمندسازی مهارتی و حرفه‌ای ۱۹ هزار نفر در دوره‌های مهارتی نفت و گاز در استان بوشهر آموزش دیدند

۱۹ هزار نفر در دوره‌های مهارتی نفت و گاز در استان بوشهر آموزش دیدند

سید مهدی  موسوی‌زاده بعد از ظهر امروز در نشست بررسی توانمندسازی نیروهای پارس جنوبی با اشاره به نقش مهم این منطقه صنعتی و گازی در اقتدار ایران اسلامی اظهار داشت: پارس جنوبی نشان از توانمندی متخصصان و مهندسان ایران اسلامی در دستیابی به فناورهای جدید است.

وی با اشاره به اینکه  اقتصاد مقاومتی در منطقه پارس جنوبی عملیاتی شده افزود: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در قالب طرح‌ها و پروژه‌های مختلف اجرایی شده که نقش مهمی در دست‌یابی متخصصان داخلی به فناوری‌های نوین در صنعت نفت و گاز است.

رئیس آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی سازمان منطقه ویژه پارس جنوبی با اشاره به اجرای طرح‌های آموزشی و توانمندسازی نیروهای پارس جنوبی افزود: در راستای انعقاد تفاهم‌نامه سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و سازمان فنی و حرفه‌ای کشور  دوره‌های متناسب با وضعیت  و شرایط استان بوشهر برگزار می‌شود.

موسوی‌زاده با اشاره به اینکه متولی اصلی آموزش‌های  مهارتی سازمان فنی و حرفه‌ای است تصریح کرد: سازمان منطقه ویژه پارس جنوبی در راستای توانمندسازی نیروهای کار استان و افرادی که می‌خواهند در این منطقه مشغول به کار شوند نقش‌آفرینی می‌کند.

وی با بیان اینکه 19 هزار نفر در دوره‌های مهارتی نفت و گاز در استان بوشهر آموزش دیدند، خاطرنشان کرد: در 5 سال گذشته  آموزش مهارتی  در قالب  953 هزار و 440 نفر ساعت ویژه حدود 19 هزار نفر ارائه شده است.

موسوی‌زاده  از تدوین 69 استاندارد مهارتی برای دوره‌های فنی و حرفه‌ای استان بوشهر خبر داد و گفت: یک تفاهم نامه به مبلغ شش میلیارد تومان میان منطقه ویژه پارس و اداره کل فنی و حرفه‌ای استان بوشهر  و یک تفاهم‌نامه به مبلغ هشت میلیارد تومان بین شرکت ملی نفت و سازمان فنی و حرفه‌ای منعقد شد و در این راستا دوره‌های فنی و حرفه‌ای ارائه می‌شود.

رئیس آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی با اشاره به قبولی 12 هزار و 255  نفر از کارآموزان طی پنج سال گذشته تاکنون در دوره‌های فنی وحرفه ای افزود: نیروهای مختلف توانستند دوره‌های فنی و مهارتی را با موفقیت طی کنند.