جهش تولید | دوشنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۹

۱۹۰ میلیارد ریال برای اجرای پایانه صادراتی بندر بوشهر سرمایه‌گذاری می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۹۰ میلیارد ریال برای اجرای پایانه صادراتی بندر بوشهر سرمایه‌گذاری می‌شود

۱۹۰ میلیارد ریال برای اجرای پایانه صادراتی بندر بوشهر سرمایه‌گذاری می‌شود

۱۹۰ میلیارد ریال برای اجرای پایانه صادراتی بندر بوشهر سرمایه‌گذاری می‌شود

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: پایانه صادراتی بندر بوشهر با سرمایه‌گذاری ۱۹۰ میلیارد ریالی توسط بخش خصوصی ساخته و نیمه نخست سال آینده تکمیل می‌شود.
محمد مهدی بنچاری  در بازدید از روندی اجرای پایانه صادراتی بندر بوشهر با بیان اینکه این پروژه به ظرفیت تخلیه و بارگیری بندر بوشهر می‌افزاید اظهار داشت: ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر سالانه 7 میلیون تن است که ساخت پایانه صادراتی سالانه 1.5 میلیون تن به این ظرفیت می‌افزاید.
وی با اشاره به اینکه پایانه صادراتی بندر بوشهر به مساحت 5 هکتار اجرا می‌شود گفت: این پایانه که ‌هم‌جوار طرح توسعه جزیره نگین در حال اجرا است 5 هکتار مساحت دارد تا 11 هکتار قابل توسعه است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از تکمیل فاز مطالعاتی  پایانه صادراتی بندر بوشهر خبرداد و  تصریح کرد: استحصال اجرای این طرح 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
بنچاری با اشاره به سرمایه‌گذاری 190 میلیاردی در ساخت پایانه صادراتی بوشهر افزود: این پایانه با سرمایه‌گذاری 190 میلیارد ریالی توسط بخش خصوصی ساخته و نیمه نخست سال آینده تکمیل می‌شود.
وی با بیان اینکه  ساخت تاسیسات این پایانه همزمان با استحصال زمین اجرا شده است خاطرنشان کرد: طول اسکله پایانه صادراتی بوشهر 500 متر شامل 2 پست اسکله برای شناورهای کوچک و 2 پست اسکله برای شناورهای بزرگ است.