سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

۱۸ میلیون تن محصولات پارس جنوبی صادر شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۸ میلیون تن محصولات پارس جنوبی صادر شد

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارس‌جنوبی گفت: این منطقه نقش مهم و تاثیری گذاری در اقتصاد ملی دارد به‌گونه‌ای که در نیمه نخست امسال ۱۸ میلیون تن محصولات پارس جنوبی صادر شده است.

۱۸ میلیون تن محصولات پارس جنوبی صادر شد

 

مهدی یوسفی با بیان اینکه منطقه ویژه پارس جنوبی به عنوان فعال‌ترین منطقه اقتصادی در جهان اسلام معرفی شده است، اظهار داشت: منطقه پارس جنوبی فعال برتر اقتصادی جهان اسلام معرفی شده که در هفتمین کنفرانس تجارت و سرمایه گذاری جهان اسلام در مالزی مورد تجلیل قرار گرفت.
وی با اشاره به افزایش صادرات محصولات پارس جنوبی افزود: با روندی که در بهره‌برداری از تولیدات فازهای پارس جنوبی وجود دارد هر سال صادرات محصولات این میدان گازی  افزایش می‌یابد.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی با اشاره به افزایش 3.5 میلیون تنی در پارس جنوبی افزود: سال 1393 میزان صادرات محصولات پارس جنوبی از 21 میلیون تن  با افزایش 3.5 میلیون تنی به 24.5 میلیون تن در سال قبل رسید.
یوسفی با اشاره به صادرات محصولات پارس جنوبی در نیمه نخست امسال بیان کرد: پارس جنوبی نقش مهم و تاثیری گذاری در اقتصاد ملی دارد بگونه‌ای که در نیمه نخست امسال 18 میلیون تن محصولات پارس جنوبی صادر شد که تا پایان سال نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجهی دارد.
وی با بیان اینکه هم اینکه روزانه 430 میلیون متر مکعب گاز از پارس جنوبی تولید و به شبکه سراسری گاز منتقل می‌شود، گفت: تا پایان امسال چند فاز دیگر پارس جنوبی وارد مدار تولید می‌شود که تولید گاز در این میدان گازی تا زمستان پیش‌رو افزایش می‌یابد.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی با اشاره به برداشت برابری گاز از میدان گازی پارس جنوبی با کشور قطر خاطرنشان کرد: با تکمیل فازهای در دست اجرا تا پایان امسال برداشت گاز ایران از میدان گازی و مشترک پارس جنوبی با طرف قطری برابر می‌شود و این در حالی است که تا سال آینده برداشت گاز از این میدان افزایش می‌یابد.