جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

۱۸ طرح نوآورانه به مرحله نهایی جشنواره دانایی خلیج فارس بوشهر راه‌ یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۸ طرح نوآورانه به مرحله نهایی جشنواره دانایی خلیج فارس بوشهر راه‌ یافت

۱۸ طرح نوآورانه به مرحله نهایی جشنواره دانایی خلیج فارس بوشهر راه‌ یافت

۱۸ طرح نوآورانه به مرحله نهایی جشنواره دانایی خلیج فارس بوشهر راه‌ یافت

رئیس پارک علم و فن‌آوری استان بوشهر گفت: در راستای برگزاری ششمین دوره جشنواره ملی دانایی خلیج فارس از ۱۸۱ طرح ارسالی ۱۸ طرح آن به مرحله نهایی این جشنواره راه یافتند.

حبیب رستمی در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به برگزاری ششمین دوره جشنواره ملی دانایی خلیج فارس در بوشهر اظهار داشت: این جشنواره 10 اردیبهشت همزمان با روز ملی خلیج فارس در بوشهر با حضور  مسئولان وزارت نفت، بنیاد نخبگان و مسئولان پارک علم و فناوری در بوشهر برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره با هدف کشف استعدادها و نوآوری‌های حوزه صنعت نفت برگزار می‌شود تصریح کرد: جشنواره یاد شده با هدف کشف استعدادهای برتر، ایجاد ارتباط پژوهشگران، نخبگان و صنعت‌گران در بوشهر برگزار می‌شود.

رئیس پارک علم و فن‌آوری استان بوشهر با بیان اینکه جشنواره ملی دانایی خلیج فارس در زمینه طرح‌های نوآوری‌ نفت، گاز و پتروشیمی مزین به نان شهید تندگویان برگزار می‌شود گفت: 181 طرح نوآوری حوزه نفت، گاز و پتروشیمی به گستره 24 استان به دبیرخانه ارسال شده است.

رستمی با بیان اینکه استان بوشهر با 38 طرح بیشترین طرح ارسال کرده افزود: بعد از استان بوشهر، استان تهران با 27 طرح، اصفهان 21 طرح، همدان 15 طرح، فارس 15 طرح و استان‌های دیگر بین 10 تا 2 طرح به جشنواره ملی دانایی خلیج فارس بوشهر ارسال کرده‌اند.

وی با بیان اینکه ششمین دوره جشنواره توسط پارک علم و فن آوری با همکاری بنیاد نخبگان و دانشگاه خلیج فارس برگزار می‌شود افزود:جشنواره امسال تمرکز بر نفت، گاز  و پتروشیمی است و وزارت نفت مدال نخبگی شهید تندگویان به نفر برتر اهدا  می‌کند.

وی بیان کرد: از 181 طرح ارسالی به دبیرخانه ششمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس 18 طرح آن به مرحله نهایی این جشنواره راه یافتند.

رئیس پارک علم و فن آوری استان بوشهر از ثبت اختراع  طرح برتر در جشنواره یاد شده خبرداد و بیان کرد: ثبت اختراع جز رویدادهای جانبی جشنوار دانایی خلیج فارس قرار گرفته و دستگاه های اجرایی بیشتری با جشنواره همکاری می‌کنند.

رستمی با اشاره به ارتقا جایگاه جشنواره دانایی خلیج فارس در بوشهر خاطر نشان کرد: جشنواره ملی دانایی خلیج فارس بوشهر جایگاه ملی خود را بعد از پنج دوره به دست آورده و به جشنواره مهم در سطح کشور تبدیل شده و زمینه برگزاری بین‌المللی آن فراهم شده است.

وی تاکید کرد: معاون علمی و فن آوری ریاست جمهوری از پنج طرح برتر این جشنواره حمایت همه جانبه می‌کند.

رئیس پارک علم و فن آوری استان بوشهر با بیان اینکه این استان مکان خوبی برای ارائه و حمایت طرح‌های نوین صنعتی است تصریح کرد: طرح های ارسالی به این جشنواره شامل طرح‌های برتر و دیگر طرح‌ها زمینه تبدیل آن به محصول و تجاری سازی  می‌شوند.