جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

۱۸۱ نقاط آلوده به مواد مخدر در منطقه پارس جنوبی پاکسازی شد‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۸۱ نقاط آلوده به مواد مخدر در منطقه پارس جنوبی پاکسازی شد‌

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انژری پارس گفت: در راستای پیشگیری و مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر ۱۸۱ نقطه آلوده به مواد افیونی مخدر در پارس جنوبی با تلاش نیروی انتظامی پاکسازی شد.

۱۸۱ نقاط آلوده به مواد مخدر در منطقه پارس جنوبی پاکسازی شد‌

 

 مهدی یوسفی  در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر منطقه ویژه پارس جنوبی با بیان اینکه اقدامات مهم و موثری در این منطقه صنعتی در پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر شده اظهار داشت: منطقه ویژه پارس جنوبی 316 کارگاه و دوره مهارت‌های زندگی  اجرا کرده که در مجموع هفت هزار و 816 نفر در این دوره‌ها شرکت کردند.
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس  از برگزاری 170 کارگاه و دوره پیشگیری از اعتیاد با حضور پنج هزار و 801 نفر خبر داد و بیان کرد: 16 دوره و کارگاه مشاوره ترک اعتیاد قبل از ازدواج با حضور 174 نفر برگزار شده است.
یوسفی برگزاری 206 دوره و کارگاه مشاوره قبل از ازدواج را از دیگر برنامه‌ها دانست و خاطر نشان کرد:مشاوره فردی به سه هزار و 381 نفر و معرفی 512 نفر معتاد به کمپ‌های ترک اعتیاد از اقدامات مهم ستاد مبارزه با مواد مخدر در منطقه پارس جنوبی است.
وی با اشاره به برگزاری 27 نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در شهرستان‌های منطقه پارس جنوبی افزود: برگزاری 15 همایش، برپایی 53 نمایشگاه آگاه سازی، نصب 220 بنر اثار و تبعات مواد مخدر ، برگزاری 23 نشست تخصصی مبارزه با مواد مخدر با انجمن‌های مردم‌نهاد، توزیع 45 هزار بروشور و تراکت و پیامک پیشگیری از اعتیاد از دیگر اقدامات منطقه پارس جنوبی است.
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس نقاط آسیب پذیر منطقه را 30 نقطه و تعداد کمپ‌ها را شش کمپ بیان کرد و گفت: نیروی انتظامی در مبارزه با سوادگران و قاچاقچیان مواد مخدر عملکردی موفق  وکشفیات قابل توجهی داشته است.
وی با اشاره به اجرای طرح پاکسازی نقاط آلوده منطقه پارس جنوبی گفت:در راستای پیشگیری و مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر 181 نقطه آلوده به مواد افیونی مخدر در پارس جنوبی با تلاش نیروی انتظامی پاکسازی شد.
 مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با بیان اینکه ارتباط تنگاتنگی بین منطقه ویژه پارس جنوبی با شورای مبارزه با مواد مخدر کشور برقرار است تاکید کرد: دبیرخانه ستاد مبارزه با مواد مخدر در منطقه پارس جنوبی فعال شده و با وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی نیز هماهنگی‌هایی در مبارزه با این آسیب اجتماعی شده است.
یوسفی با بیان اینکه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر در محیط صنعتی و جامعه محلی از اولویت‌های منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی است تصریح کرد: سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس نگاه ویژه‌ای به مسئولیت‌های اجتماعی داشته است و به صورت مستمر از فعالیت‌های فرهنگی و هنری و ورزشی و اجتماعی و آموزشی حمایت می‌کند.