سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

۱۸۰ هزار سند تک برگی املاک استان بوشهر صادر شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۸۰ هزار سند تک برگی املاک استان بوشهر صادر شد

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر گفت: درراستای اجرای شدن طرح تک برگی اسناد املاک استان بوشهر تاکنون ۱۸۰ هزار سند تک برگی صادر شده است.

۱۸۰ هزار سند تک برگی املاک استان بوشهر صادر شد

 

 اصغر پیرهادی در نشست شورای قضایی استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح کاداستر استان بوشهر اظهار داشت: از 10 شهرستان استان بوشهر، در 9 شهرستان اماکن و ساختمان‌ها به‌صورت صد درصد و در شهر بوشهر نیز 50  درصد طرح کاداستر اجرا ‌شده است.
وی با بیان اینکه 90 درصد در حوزه برون شهری طرح کاداستر اجرا شده خاطر نشان کرد: در حوزه برون‌شهری که شامل اراضی ملی، موات و کشاورزی می‌شود 80 درصد کاداستر اراضی ملی انجام‌شده است
مدیر کل ثبت‌اسناد و املاک استان بوشهر با اشاره به اینکه اجرای طرح کاداستر نقش مهمی در تعیین بافت روستایی دارد گفت: با تکمیل طرح کاداستر در نقاط روستایی این طرح در 183 روستای استان بوشهر اجرا شده که اختلافات سندی املاک را برطرف می‌کند.
پیرهادی سطح کل اراضی استان بوشهر را 2 میلیون و 316 هزار هکتار دانست و تصریح کرد: 80 درصد این اراضی ملی است که در 1.8 میلیون هکتار از این اراضی طرح کاداستر اجرایی شده است.
وی با اشاره به اجرای طرح سند تک برگی املاک استان بوشهر افزود: درراستای اجرای شدن طرح تک برگی اسناد املاک استان بوشهر تاکنون 180 هزار سند تک برگی صادر شده است.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر با اشاره به اینکه اسناد مالکیت دفترچه‌ای تا سال 1399 اعتبار دارد تاکید کرد: تا سال 1398 تمام اسناد املاک استان بوشهر به تعداد 400 هزار سند تک برگی می‌شود  بر اساس برنامه‌ریزی امسال 50 هزار سند املاک استان بوشهر تک برگی می‌شود.
پیرهادی با اشاره به اجرای طرح تعویض اسناد مالکیت دفترچه‌ای به سند کاد‌استری یا تک‌برگی در بوشهر خاطر نشان کرد: به‌منظور تسریع در انجام معا‌ملات آنی املاک و امضا الکترونیکی و کاهش پرونده‌های مراجع قضایی در حوزه املاک و تعارض‌های ملکی طرح فراخوان عمومی برای تعویض اسناد مالکیت دفترچه‌ای به سند کاد‌استری یا تک‌برگی آغاز شده است.
وی شفاف‌سازی مالکیت و پیشگیری از اختلافات در مدیریت اسناد، آماده‌سازی زمینه لازم برای گسترش خدمات مجازی و الکترونیک در سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور را از اهداف تعویض اسناد مالکیت دفترچه‌ای دانست و گفت: ارتقا ضریب امنیتی اسناد مالکیت و پیشگیری از وقوع جعل و تزویر با نصب هلو گرام و شماره جام از دیگر اهداف طرح تعویض اسناد مالکیت دفترچه‌ای  است.
وی از مردم استان بوشهر خواست تا هر چه سریع‌تر با مراجعه به واحدهای ثبتی نسبت به تعویض اسناد دفترچه‌ای خود و تبدیل آن به سند مالکیت کاد‌استری تک‌برگی اقدام کنند.