سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

۱۷.۵ میلیارد کیلووات ساعت برق در نیروگاه اتمی بوشهر تولید شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۷.۵ میلیارد کیلووات ساعت برق در نیروگاه اتمی بوشهر تولید شد

رئیس نیروگاه اتمی بوشهر گفت: از زمان بهره‌برداری نیروگاه اتمی بوشهر تاکنون ۱۷.۵ میلیارد کیلووات ساعت برق تولید و به شبکه برق سراسری منتقل شده است.

۱۷.۵ میلیارد کیلووات ساعت برق در نیروگاه اتمی بوشهر تولید شد

 

حسین غفاری با بیان اینکه نیروگاه اتمی بوشهر با ظرفیت کامل در مدار تولید است اظهار داشت: این نیروگاه نقش مهمی در تامین نیروی برق مورد نیاز کشور دارد به‌گونه‌ای که با ظرفیت کامل در مدار  تولید است.
وی با اشاره به اینکه نیروگاه اتمی بوشهر پس از تعمیرات اساسی و  تعویض سوخت با ظرفیت کامل فعالیت می‌کند افزود: پس از تعمیرات و آخرین سوخت‌گذاری تاکنون 3.7 میلیارد کیلووات ساعت برق تولید و به شبکه سراسری منتقل شده است.
رئیس نیروگاه اتمی بوشهر با اشاره به اینکه این نیروگاه نماد اقتدار و پایداری ملت ایران است افزود: نیروگاه اتمی بوشهر نقش مهمی در تولید و تامین برق مورد نیاز کشور دارد.
غفاری میزان برق تولیدی از نیروگاه اتمی بوشهر را از زمان نخستین اتصال به شبکه سراسری برق تشریح و خاطرنشان کرد: از زمان بهره‌برداری از این نیروگاه تاکنون 17 میلیارد و 500 میلیون کیلووات ساعت برق تولید شده است.
وی افزود: از میزان برق تولیدی در نیروگاه اتمی بوشهر تاکنون 15.8 میلیارد کیلووات ساعت آن به شبکه برق سراسری تحویل شده است.