سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

۱۷ هزار خانوار استان بوشهر تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی قرار گرفته‌اند - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۷ هزار خانوار استان بوشهر تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی قرار گرفته‌اند

۱۷ هزار خانوار استان بوشهر تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی قرار گرفته‌اند

۱۷ هزار خانوار استان بوشهر تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی قرار گرفته‌اند

 

مدیرکل بیمه اجتماعی کشاورزان و عشایر استان بوشهر گفت: در اجرای طرح صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان بوشهر تاکنون ۱۷ هزار و ۷۵۰ خانوار تحت پوشـش قرار گرفته‌اند.

کیانوش کازرونی با بیان اینکه وظیفه این صندوق تحت پوشش قرار دادن بیمه‌ای اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر است اظهار داشت: بخشی از اعتبارات سرمایه  این صندوق دولت تامین می‌کند.

وی با بیان اینکه تاکنون افزون بر 17 هزار و 750  نفر در استان بوشهر تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر قرار گرفته‌اند افزود: به سبب عدم آگاهی کشاورزان، روستائیان و عشایر تاکنون جامعه هدف در برخی از شهرستانهای استان بوشهر بصورت کامل نتوانسته تحت پوشش قرار دهد.

مدیرکل بیمه اجتماعی کشاورزان و عشایر استان بوشهر با بیان اینکه بالاترین آمار جذب بیمه شـدگان در دشتستان، تنگستان  و بوشهر است گفت: برای فراگیر شدن و بهره‌مندی جامعه هدف از مزایای این بیمه همکاری فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌ها در شهرستان‌های استان بوشهر الزامی است.

کازرونی با بیان اینکه دفاتر پیشخوان دولت در استان بوشهر در این راستا فعالیت خود را آغاز کرده تصریح کرد: به زودی این دفاتر درتمامی شهرستان‌ها راه‌اندازی  می‌شود.

وی افزود: دهـیاریها، شرکت‌های تـعاونی تولید و روسـتایی به صورت مستـمر آماده نام‌نویسی از کشاورزان، روستائیان  وعشایر  است.

مدیرکل بیمه اجتماعی کشاورزان و عشایر استان بوشهر از انعقاد تفاهم‌نامه با نهادهای حمایتی خبرداد و گفت: بر اساس انعقاد تفاهم‌نامه میان صــندوق بیمه اجـتماعی کشاورزان، روسـتائیان و عشایر  با سازمان‌های حمایتی بـهزیستی و کمیته امداد، زنان سرپرست خانوار از طریق دریافت معرفی نامه از این نهادها می‌توانند تحت پوشش قرار گیرند.

 

کازرونی از بهره‌مندی رانندگان برون شهری از مزایای صندوق بیمه اجتماعی استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: رانندگان برون شهری برای دریافت کارت هوشمند و اسـتفاده از مزایای بیمه اجتماعی می‌توانند با مراجـعه به سـازمان حـمل ونـقل پایانه‌ها از طریـق دریافت مـعرفی‌نامه تـحت پوشـش این صندوق قرار گیرند.