جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

۱۷۶ مرکز بهداشتی، درمانی و مرکز جامع سلامت در استان بوشهر ساخته می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۷۶ مرکز بهداشتی، درمانی و مرکز جامع سلامت در استان بوشهر ساخته می‌شود

استاندار بوشهر گفت: ۱۷۶ مرکز بهداشتی، درمانی و مرکز جامع سلامت در استان بوشهر ساخته می‌شود که تاکنون ۹۶ مرکز آن احداث شده است.

۱۷۶ مرکز بهداشتی، درمانی و مرکز جامع سلامت در استان بوشهر ساخته می‌شود

 

 مصطفی سالاری در نشست هم اندیشی توسعه و اشتغال روستایی بوشکان در شهرستان دشتستان با اشاره به نشست‌های هم اندیشی در استان بوشهر اظهار داشت: 5 نوع نشست هم اندیشی در استان بوشهر برنامه‌ریزی شده  که  به عنوان سند راهنمای بودجه‌ریزی و برنامه‌ریزی شهرستان‌ها و مناطق مختلف تعیین می‌شود.
وی با تاکید بر تشویق  دانش آموزان در نشست‌های هم اندیشی روستایی گفت:  تخصیص 12 درصد از اعتبارات عوارض آلایندگی‌ها و ارزش افزوده  برای دهیاریها با هدف تقویت بنیه علمی دانش آموزان انجام می‌شود چرا که  کیفیت تحصیل فرزندان از ساخت طرح‌های عمرانی مهم‌تر است.
وی با قدردانی از دهیاران در زمینه همکاری برای هزینه کرد 12 درصد عوارض آلایندگی، خاطرنشان کرد: اعتبار کسر شده به شورای اسلامی بخش برگشت داده می‌شود و با نظر مدیران و نمایندگان هر بخش آن را هزینه می‌شود.
استاندار بوشهر با بیان اینکه در چند سال اخیر در سطح عمران روستایی کارهای خوبی شده است، بیان کرد: دهیاران با فعالیت خوب خود انگیزه دادند تامنابع اعتباری را به روستاها اختصاص دهیم.
وی با اشاره به مشکلا برق در بوشکان گفت: بعد از اجرای پست 132 کیلو ولت در ارم، پست برق بوشکان را هم اجرایی  می‌شود.
استاندار بوشهراز ساخت  مراکز بهداشتی درمانی و مراکز جامع سلامت در شهرها و روستاها خبرداد و خاطر نشان کرد:  176 مرکز بهداشتی، درمانی و مرکز جامع سلامت  در استان بوشهر ساخته می‌شود که تاکنون 96 مرکز آن احداث شده است.
 سالاری با اشاره به طرح دولت برای اشتغال روستایی گفت: دولت 1.5 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی را از طریق بانک های عامل صرف اشتغال روستایی می‌کند و از این میزان اعتبار 240 میلیارد تومان سهم استان بوشهر که اگر استفاده مناسب کنیم بهره زیادی از این اعتبار می‌بریم.
وی با بیان اینکه در ایجاد اشتغال روستایی 3 ماموریت مهم برای دهیاران در نظر گرفته شده، گفت: شناسایی استعداد و ظرفیت اشتغالزایی روستایی، شناسایی افراد مستعد در زمینه کارآفرینی و پیگیری مستمر طرح اشتغال زایی سه ماموریت مهم دهیاران در راستای اشتغال روستایی است.
وی با بیان اینکه در صورت داشتن رتبه مناسب از تعاونی دهیاری‌‎ها حمایت می‌شود اظهار داشت: با توجه به درخواست نمایندگان شهر بوشکان، اصلاح ورودی طلحه به عنوان یک نقطه حادثه خیز در دستور کار قرار می‌گیرد.
 سالاری گفت: برای حل مشکلات آنتن دهی موبایل در بوشکان، بر اساس تصمیم سفر وزیر ارتباطات به استان اقدامات حفاری بعد از تعطیلات نوروز انجام می‌شود تا مشکل آنتن دهی موبایل در این شهر حل شود.
استاندار بوشهر با بیان اینکه ایجاد پاسگاه انتظامی در بوشکان با نظر شورای تامین شهرستان عملیاتی می‌شود گفت: طرح آبخیزداری و آبخوانداری بوشکان از محل اعتبارات خسارت سیل و اعتبارات سال آینده، اجرا می‌شود.
وی در ارتباط با بومی گردی، در بوشکان گفت: در راستای توسعه گردشگری روستایی، اگر خانه روستایی در اختیار میراث قرار گیرد دو وام 18 و 20 میلیون تومانی برای ساخت و ساز واحد مسکونی با هدف گردشگری و کارمزد 4 درصد اختصاص می‌یابد.