جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

۱۷۰۰ میلیارد تومان درآمد گمرک‌های استان بوشهر وصول شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۷۰۰ میلیارد تومان درآمد گمرک‌های استان بوشهر وصول شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر گفت: در ۹ ماه امسال درآمد گمرک‌های استان بوشهر ۱۷۰۰ میلیارد تومان است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است.

۱۷۰۰ میلیارد تومان درآمد گمرک‌های استان بوشهر وصول شد

 

رضا عوض‌پور در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر با حضور نوبخت معاون رئیس جمهور با بیان اینکه اعتبارات عمرانی استان بوشهر افزایش قابل توجهی یافته است اظهار داشت: در سه سال گذشته بیش از  2400 میلیارد تومان به استان بوشهر تخصیص یافته که نقش مهم و تاثیرگذاری در تسریع روند اجرای طرح‌ها داشته است.
وی با بیان اینکه این اعتبارات از محل‌های مختلف و ردیف‌های استانی و ملی تخصیص یافته است گفت: این اعتبارات نسبت به سال 1392 بیش از160 درصد  افزایش یافته است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر، سهم استان بوشهر در تولید ناخالص ملی را  4.8 درصد دانست و خاطر نشان کرد: استان بوشهر در این عرصه  رتبه 6 کشور را به خود اختصاص داده است.
عوض‌پور با اشاره به اینکه درآمد گمرک‌های استان بوشهر در سه سال گذشته 6 هزار میلیارد تومان بوده است، تصریح کرد: در 9 ماه امسال درآمد گمرک‌های استان بوشهر 1700 میلیارد تومان است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است.
وی، درآمد مالیاتی استان بوشهر را  در سه سال گذشته 5500 میلیارد تومان دانست و گفت: با وصول این میزان مالیات استان بوشهر در سال گذشته در میان 6 استان برتر دارای درآمد مازاد  قرار گرفت.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر با بیان اینکه نرخ بیکاری در استان بوشهر در نیمه نخست امسال 11.2 درصد اعلام شده افزود:   با توجه به شرایط اقلیمی خاص این استان در  نیمه دوم امسال  2 تا 3 درصد نسبت به نیمه نخست کاهش می‌یابد.
عوض‌پور با اشاره به واگذاری 152 پروژه عمرانی استان بوشهر به بخش خصوصی خاطر نشان کرد:  97 پروژه آن بر اساس ماده 88، 54 پروژه  دیگر براساس  روش‌های دیگر  برای تکمیل و بهره‌برداری دراختیار بخش خصوصی قرار گرفته است.