سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

۱۶ هزار و ۶۷۵ فقره پرونده قضایی در بوشهر مختومه شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۶ هزار و ۶۷۵ فقره پرونده قضایی در بوشهر مختومه شد

۱۶ هزار و ۶۷۵ فقره پرونده قضایی در بوشهر مختومه شد

۱۶ هزار و ۶۷۵ فقره پرونده قضایی در بوشهر مختومه شد

 

رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر گفت: حدود ۱۶ هزار فقره پرونده برای اجرای احکام کیفری وارد دادگستری‌های استان بوشهر شد که با ۳۵ درصد افزایش ۱۶هزار و ۶۷۵ پرونده آن مختومه شد.
علی جمادی  به مناسبت آغاز هفته قوه قضائیه در نشست  با خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه هفته قوه قضائیه فرصتی است تا مردم در جریان عملکرد دستگاه‌های زیرمجموعه این قوه قرار بگیرند اظهار داشت: اساس کار در قوه قضائیه نظارت برحسن اجرای قانون و پیشگیری از جرم است.
وی با بیان اینکه شورای قضایی استان نقش مهمی در بومی‌سازی سیاست‌های کلی برای کاهش جرم در استان دارد افزود: در همین راستا در حوزه پیشگیری از وقوع جرم تلاش‌های خوبی انجام شد به‌نحوی که میزان وقوع جرائم خشن در استان سال قبل کاهش چشم گیری داشته است.
رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر با بیان اینکه سال گذشته 44هزار و 440 پرونده در دادسراهای عمومی و انقلاب استان بوشهر تشکیل شد افزود: این میزان نسبت به سال گذشته 4 درصد افزایش نشان می‌دهد.
جمادی با اشاره به  ورودی پرونده‌ها به دادگاه‌های جزایی گفت: در یکسال گذشته 19هزار و 461پرونده به دادگاه‌های جزایی ارائه شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 13درصد کاهش دارد.
وی پیشگیری از وقوع جرائم خشن در استان بوشهر را از اولویت‌های کاری دستگاه قضا دانست و گفت: با تلاش‌های انجام شده وقوع جرم در استان بوشهر سال قبل 28 درصد کاهش یافت.
رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر با اشاره به اینکه 15هزار و 949 فقره پرونده برای اجرای احکام کیفری وارد دستگاه قضا در استان بوشهر شده افزود: ورود این میزان پرونده با 35 درصد افزایش 16هزار و 675 پرونده آن مختومه شده است.
جمادی  به عملکرد شوراهای حل اختلاف و کارکرد آنها در حل و فصل پرداخت و تصریح کرد: پارسال 46هزار و 685پرونده در شوراهای حل اختلاف استان تشکیل که 29 درصد این پرونده‌ها با مصالحه حل و فصل شده‌اند.
وی  مقابله با زمین خواری را مورد اشاره قرار داد و خاطر‌نشان کرد: سه هزار هکتار از اراضی این استان که توسط سودجویان متصرف شده بود با تلاش دستگاه قضا رفع تصرف شد.
رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر افزود: ارزش این اراضی رفع تصرف شده 418میلیارد تومان  است که اکنون در اختیار بیت المال قرار گرفته است.
جمادی با بیان اینکه در این زمینه 288 فقره پرونده قضایی تشکیل شد افزود: حکم 166 پرونده سال گذشته مربوط به قلع و قمع بنا در استان بوشهر مربوط به امور اراضی، راه و شهرسازی، منابع طبیعی و آبخیزداری، پارس جنوبی و شمالی و شرکت آب منطقه‌ای اجرا شده است.