جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

۱۶ هزار و ۲۰۰ تن گندم در اراضی شهرستان بوشهر برداشت شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۶ هزار و ۲۰۰ تن گندم در اراضی شهرستان بوشهر برداشت شد

۱۶ هزار و ۲۰۰ تن گندم در اراضی شهرستان بوشهر برداشت شد

۱۶ هزار و ۲۰۰ تن گندم در اراضی شهرستان بوشهر برداشت شد

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوشهر گفت: از ۱۳۰ هزار تن تولید گندم در استان بوشهر بیش از ۱۶هزار و ۲۰۰ تن آن در شهرستان بوشهر تولید شده که مقام دوم تولید گندم در استان بدست آورد.
 ابراهیم دانا در بازدید از روند برداشت گندم در اراضی شهرستان بوشهر با بیان اینکه گندم بیش از 98 درصد اراضی این شهرستان برداشت شده اظهار داشت: امسال محصول گندم از نظر کمی و کیفی به سبب بارش‌های مناسب باران نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
وی با اشاره به برداشت 130 هزار تن گندم در استان بوشهر خاطر نشان کرد: کشاورزان شهرستان بوشهر نخستین رکورد و کسب مقام دوم تولید گندم را در استان به نام خود ثبت کردند.
دانا تصریح کرد: کشاورزان شهرستان بوشهر موفق شدند با تولید 16 هزار و 200 تن گندم از مزارع آبی و دیم نخستین رکورد و کسب مقام دوم تولید گندم را در استان در سال زراعی  جاری به نام خود ثبت کنند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوشهر برگزاری کلاس‌های آموزشی و ترویجی و تامین به موقع نهاده‌ها را نقش مهمی در افزایش تولید دانست و افزود: رها سازی به موقع آب از سد رئیسعلی دلواری برای آبیاری تکمیلی، تامین به موقع کمباین و نظارت بر امر برداشت و همکاری سایر نهادهای ذیربط از عوامل موثر در افزایش تولید گندم در این شهرستان بوده است.