جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

۱۶ هزار نفر بوشهری به سرزمین‌های دفاع مقدس اعزام شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۶ هزار نفر بوشهری به سرزمین‌های دفاع مقدس اعزام شدند

۱۶ هزار نفر بوشهری به سرزمین‌های دفاع مقدس اعزام شدند

سرهنگ حمید خرمدل شامگاه دوشنبه در نشست با خبرنگاران با اشاره به اینکه اعزام  اردوهای راهیان نور در استان بوشهر تا اواسط فروردین ادامه دارد اظهار داشت: کاروان‌های راهیان نور تاثیرگذارترین حرکت فرهنگی  است که در این راستا اقدامات مهمی در اعزام به سرزمین‌های دفاع مقدس در حال انجام است.

وی از اعزام حدود 16 هزار نفر از استان بوشهر به سرزمین‌های عملیاتی جنوب کشور خبرداد و افزود:از 22 اسفند 95 تا هفتم فروردین امسال نزدیک به 16 هزار زائر از استان بوشهر به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس اعزام شده‌اند.

جانشین فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با بیان اینکه اعزام به اردوی فرهنگی و معنوی راهیان نور تا 13 فروردین ادامه دارد گفت: علاوه بر اعزام کاروان‌های یاد شده کاروان‌هایی به صورت خودجوش به این سرزمین‌ها رهسپار می‌شوند که اردوگاه فاطمه زهرا(س) سپاه استان بوشهر پذیرای همه اقشار مردم در بازدید از مناطق عملیاتی 8 سال دفاع مقدس است.خرمدل پیش‌بینی کرد: تا 13 فروردین امسال در مجموع بیش از 70 هزار نفر از استان بوشهر به مناطق عملیاتی 8 سال دفاع مقدس اعزام شوند.

وی با بیان اینکه استان بوشهر میزبان راهیان نور دریایی خارگ است افزود: اعزام کاروان راهیان نور دریایی خارگ از 22 اسفند آغاز شده که کاروان‌هایی از نقاط مختلف کشور بوسیله شناورهای تدارک دیده شده از بوشهر به خارگ اعزام می‌شوند.

جانشین فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با بیان اینکه از 22 اسفند تاکنون 3 هزار نفر از سراسر کشور به جزیره مقاوم خارگ اعزام شده‌اند گفت: زائران از نقاط بمباران‌ شده صنعت نفت، بیمارستان زیرزمینی، یادمان شهدا و تأسیسات نفتی خارگ و نمایشگاه دستاوردهای 8 سال دفاع مقدس در خارگ دیدن می‌کنند.

خرمدل با بیان اینکه کاروان‌های نور دریایی خارگ از موزه شهید رئیسعلی دلواری در دلوار و نیروگاه اتمی بوشهر بازدید می‌کنند تصریح کرد: سال گذشته چهار هزار نفر از 15 استان در اردوهای راهیان نور دریایی خارگ شرکت و از یادمان و مزار شهیدان، آثار باستانی، کشتی سوخته و نمایشگاه بازدید کردند.

وی بیان کرد: کارانتقال زائران راهیان نور دریایی با چهار فروند شناور شامل 2  شناور نیروبر و 2 فروند شناور اسکورت با تجهیزات و امکانات لازم ایمنی و پذیرایی انجام می‌شود.