سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

۱۶ هزار میلیارد تومان برای کمک به مشکل نقدینگی صنایع اختصاص یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۶ هزار میلیارد تومان برای کمک به مشکل نقدینگی صنایع اختصاص یافت

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ۱۶هزار میلیارد تومان برای کمک به ۷ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط دارای مشکل نقدینگی اختصاص یافت.

منصور معظمی در بررسی مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی استان بوشهر با بیان اینکه دولت برای خارج شدن از رکود راه‌های مختلفی ارائه کرده است اظهار داشت: یکی از راه‌های توسعه برای خروج از رکود در بخش صنعت آموزش است.

وی با بیان اینکه راهکار لازم برای حل مشکلات 7 هزار و 500 واحد صنعتی مشکل‌دار ارائه شده خاطر نشان کرد: در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی 16هزار میلیارد تومان برای کمک به هفت هزار و 500 واحد صنعتی کوچک و متوسط دارای مشکل نقدینگی اختصاص یافت.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت‌های مهمی در حوزه صنعت است افزود: استان بوشهر با توجه به داشتن ظرفیت بسیار مهمی در حوزه صنعت به نسبت ظرفیتش در آن سرمایه گذاری نشده است.

معظمی با بیان اینکه در عسلویه وضعیت سرمایه گذاری متفاوت است خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری در حوزه صنعت عسلویه به سبب موقعیت ویژه پارس جنوبی خاص و ویزه است.

وی با اشاره به حل مشکلات واحدهای صنعتی مشکل‌دار استان بوشهر تصریح کرد: در استان بوشهر تاکنون 400 پرونده تشکیل شده و از این شمار پرونده 190 مورد ارزیابی و برای پرداخت تسهیلات بانک‌ها ارائه شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات به واحدهای معرفی باید تسریع یابد گفت: از 190 پرونده ارسالی واحدهای صنعتی استان بوشهر به بانک‌ها 15 واحد موفق به دریافت تسهیلات برای رفع مشکلشان شدند.

معظمی با بیان اینکه مدت زمان زیادی از شروع حمایت جدی از صنایع دارای مشکل نقدینگی نگذشته تاکید کرد: بدون شک با گذشت زمان مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی با پرداخت اعتبارات مورد نیاز تسهیل می‌شود. تا دو ماه آینده حجم زیادی از پرونده‌های ارسالی واحدهای صنعتی ارزیابی و برای پرداخت تسهیلات به آنها تصمیم گیری می‌شود.

معظمی با اشاره به افزایش رشد اقتصادی در کشور خاطر نشان کرد: رشد اقتصادی کشور هنگام آغاز کار دولت تدبیر و امید منفی شش درصد بود که اکنون با روندی که در پیش است  اکنون به بیش از 4 ذدرصد مثبت و رسیده و تا 8 درصد هدف‌گذاری شده است.