سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

۱۶ درصد ورودی زندانیان استان بوشهر کاهش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۶ درصد ورودی زندانیان استان بوشهر کاهش یافت

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی بوشهر گفت: با اجرای طرح‌های حبس‌زدایی و کاهش جرائم در استان بوشهر ۱۶ درصد ورودی زندانیان استان بوشهر سال گذشته نسبت به سال ماقبل آن کاهش یافت.

۱۶ درصد ورودی زندانیان استان بوشهر کاهش یافت

 

حمیدرضا حیدری در نشست شورای قضایی استان بوشهر با بیان اینکه امسال در 24 نقطه استان بوشهر جشن گلریزان برگزار شد اظهار داشت: این جشن‌ها نقش مهم و تاثیرگذاری در مشارکت مردم در تامین بدهی زندانیان جرائم غیر عمد مالی دارد به گونه‌ای که در ماه مبارک رمضان با تامین بدهی آنان از زندان آزاد شدند.
 حیدری با اشاره به اینکه جشن گلریزان امسال با مشارکت همگانی برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد برگزارشد تصریح کرد: 106 نفر از زندانیان را جرائم غیر عمد تشکیل می‌دهند که  شامل جرائم مالی غیر کلاهبرداری، پرداخت نکردن مهریه و دیه است.
وی با بیان اینکه  نزدیک به 5 درصد زندانیان استان بوشهر زندانیان جرائم غیر عمد هستند تصریح کرد: درسال گذشته 124 زندانی با بدهی بیش از140 میلیارد ریال از زندان‌های استان  بوشهر آزاد و به آغوش خانواده‌های خود بازگشتند.
وی با قدردانی از مشارکت خیران و گذشت شاکیان در تسریع  آزادی زندانیان استان بوشهر افزود: تلاش می‌شود در جشن‌های گلریزان ماه مبارک رمضان زمینه آزادی 106 زندانی جرائم غیر عمد استان بوشهر شامل 3 زندانی زن و 103 زندانی مرد فراهم شود.
مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی بوشهر اخذ رضایت و گذشت شکات زندانیان استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و افزود: با رضایت شکات و اجرای طرح‌های حبس‌زدایی و کاهش جرائم در استان بوشهر 16 درصد ورودی زندانیان استان بوشهر سال قبل نسبت به سال ماقبل آن کاهش یافت.
حیدری با تاکید بر حل مشکلات اعتباری به اجرای طرح اردوگاه جرائم مواد مخدر پرداخت و افزود: ظرفیت زندان‌های استان بوشهر با انتقال زندانیان مواد مخدر به این اردوگاه متناسب‌تر شده و شرایط اجرای برنامه‌ها در زندان فراهم شده است.