سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

۱۶۵ واحد مرغ‌داری استان بوشهر گازرسانی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۶۵ واحد مرغ‌داری استان بوشهر گازرسانی شد

۱۶۵ واحد مرغ‌داری استان بوشهر گازرسانی شد

۱۶۵ واحد مرغ‌داری استان بوشهر گازرسانی شد

 

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر گفت: از ۳۱۹ واحد مرغ‌داری استان بوشهر طرح گازرسانی به ۱۶۵ واحد اجرا شد که گازرسانی به ۱۵۴ مرغ‌داری دیگر در دست اجرا است.
غلامعباس حسینی  در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهر با اشاره به اینکه طرح‌های گازرسانی به روستاها و شهرهای استان بوشهر تسریع یافته است اظهار داشت: با توسعه زیرساخت‌ها و بسترهای لازم ضریب نفوذ گاز در استان بوشهر تا پایان امسال در شهرها به 98درصد و در روستاها به بالای  90 درصد افزایش می‌یابد.
وی با بیان اینکه تاکنون 2 هزار و 595  کیلومتر شبکه گازرسانی در شهرهای استان بوشهر اجرا شده گفت: با اجرای این شبکه‌های گازرسانی بیش از 33 شهر استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده‌اند.
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر با اشاره به اینکه 154 هزار خانوار شهری در استان تحت پوشش خدمات گازرسانی قرار گرفته‌اند گفت: طرح گازرسانی در سه شهر کلمه، بوشکان و تنگ ارم  در حال اجرا است که این شهرها تا پایان امسال از سوخت پاک بهره مند می‌شوند.
حسینی با اشاره به اجرای طرح‌های گازرسانی به 208 روستای استان بوشهر تصریح کرد: با تکمیل شبکه گازرسانی در شهرها و روستاهای یاد شده یک‌هزار و 800 خانوار شهری و 4 هزار و 500 خانوار روستایی از شبکه گازرسانی بهره‌مند می‌شوند.
وی با اشاره به اجرای طرح‌های گازرسانی به مرغ‌داری‌های استان بوشهر گفت: از 319 واحد مرغ‌داری استان بوشهر طرح گازرسانی  به 165 واحد اجرا شده که گازرسانی به 154 مرغ‌داری دیگر در دست اجرا است.
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر با اشاره به نقش مهم گازرسانی به مرغ‌داری‌ها در صرفه جویی گازوئیل افزود: سال 1393 بیش از 9.5 میلیون لیتر گازوئیل و سال ماقبل آن 10 میلیون لیتر گازوئیل در مرغ‌داری‌های استان بوشهر مصرف شد.
 
حسینی افزود: سال قبل 8 میلیارد تومان و سال ماقبل آن 23 میلیارد تومان بابت مصرف گازوئیل در مرغداری‌های استان بوشهر یارانه پرداخت شده است.