سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

۱۶۰۰ طرح اشتغال‌زایی ویژه مددجویان کمیته امداد استان بوشهر اجرا شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۶۰۰ طرح اشتغال‌زایی ویژه مددجویان کمیته امداد استان بوشهر اجرا شد

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر گفت: در راستای برنامه تدوین شده یک‌هزار و ۶۳۰ طرح اشتغال‌زایی ویژه مددجویان کمیته امداد استان بوشهر با سرمایه‌گذاری ۲۳.۵ میلیارد تومان اجرا شد.

۱۶۰۰ طرح اشتغال‌زایی ویژه مددجویان کمیته امداد استان بوشهر اجرا شد

 

 احمد لطفی در بازدید از طرح‌های اشتغال‌زایی شهرستان عسلویه با بیان اینکه این نهاد در محورهای مختلف نسبت به خانواده‌های نیازمند تعهد دارد اظهار داشت: کمیته امداد ضمن توجه به معیشت خانواده‌های نیازمند در زمینه‌های سلامت، فرهنگی، آموزشی، عمرانی و اشتغال‌زایی برنامه‌های متنوعی اجرا می‌کند.
وی با بیان اینکه 9 درصد جمعیت استان بوشهر از خدمات کمیته امداد بهره‌مند هستند تصریح کرد: در استان بوشهر 28 هزار و 500 خانوار با 58 هزار نفر جمعیت که 9 درصد جمعیت استان را شامل می‌شود از خدمات کمیته امداد بهره‌مند است.
لطفی با اشاره به اینکه تامین معاش از دست رنج مددجویان از سیاست‌های کمیته امداد است گفت: در این راستا خارج شدن مددجویان از چرخه حمایتی کمیته امداد با توانمندسازی آنان در اولویت برنامه‌ها قرار دارد به گونه‌ای که امسال 4 هزار نفر از پوشش حمایتی کمیته امداد خارج شدند.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر با بیان اینکه  50 درصد از این آمار از حوزه اشتغال است خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده سالانه  10 درصد از افراد زیرپوشش با توانمندسازی و اشتغال‌زایی از چرخه خدمات و حمایت امداد خارج می‌شود.
لطفی با اشاره به اینکه مهمترین برنامه کمیته امداد برای توانمند سازی خانواده‌ها تلاش برای ایجاد اشتغال و خودکفایی آنها است تاکید کرد: فرایند اشتغال مددجویان بر محور شاخص‌های نیازمندی، استعداد سنجی و مشاوره است.
وی با اشاره به اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی مددجویان گفت:یک‌هزار 630 طرح اشتغالزایی ویژه مددجویان این نهاد با سرمایه‌گذاری 23.5 میلیارد  تومان امسال  در استان بوشهر اجرایی شده است.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر بیان کرد: این طرح‌ها در زمینه‌های کشاورزی، دامداری، صیادی،خدماتی، صنایع دستی و تولیدی و فنی  اجرا شده است.
لطفی با اشاره به اینکه بخشی از اعتبارات طرح‌‌های اشتغال‌زایی مددجویان از طریق پرداخت تسهیلات کم بهره تامین می‌شود گفت: تسهیلات بانکی برای اشتغال زایی مددجویان زیر پوشش کمیته امداد از محل تلفیقی بانکی و امداد،بین 50 میلیون ریال تا  450 میلیون ریال پرداخت می‌شود.