جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

۱۵ میلیارد ریال تسهیلات برای تولید و اشتغال پایدار به عشایر استان بوشهر پرداخت می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۵ میلیارد ریال تسهیلات برای تولید و اشتغال پایدار به عشایر استان بوشهر پرداخت می‌شود

۱۵ میلیارد ریال تسهیلات برای تولید و اشتغال پایدار به عشایر استان بوشهر پرداخت می‌شود

۱۵ میلیارد ریال تسهیلات برای تولید و اشتغال پایدار به عشایر استان بوشهر پرداخت می‌شود

فرهمند آقایی صبح امروز در جمع خبرنگاران از کوچ قشلاقی عشایر به نقاط مختلف استان بوشهر خبرداد و اظهار داشت: عشایر استان بوشهر، اواخر فروردین در کوچ ییلاقی به استان‌های چهار محال بختیاری، فارس، اصفهان و کهگیلویه و بویر احمد سفر می‌کنند و پس از گذشت 7 ماه  اوائل آبان در مناطق قشلاقی استان بوشهر مستقر می‌شوند.

وی، جمعیت عشایر کوچ‌رو این استان را 32 هزار نفر دانست و گفت: در کوچ قشلاقی عشایر استان بوشهر که از اول آبان آغاز می‌شود  پنج هزارو 200 خانوار عشایر اعم از کوچ‌رو و ساکن در گستره‌ای  به وسعت 650 هزار هکتار از مناطق قشلاقی این استان مستقر می‌شوند.

مدیرکل امور عشایری استان بوشهر تولیدات عشایر استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و تصریح  کرد: عشایر استان بوشهر سالانه 30 هزار متر مربع  انواع محصولات صنایع دستی، 16 هزار تن محصولات کشاورزی، شش‌هزار و 500 تن گوشت قرمز و 14 هزار و500 تن سایر فرآورده‌های دامی تولید می‌کنند.

آقایی با اشاره به  تخصیص اعتبارات آموزشی برای عشایر استان بوشهر خاطرنشان کرد: اعتبار آموزشی برای عشایر استان بوشهر منظور شده که نسبت به سال قبل افزایش 3.5 برابری دارد.

وی از پرداخت تسهیلات اعتباری اشتغال‌زایی و افزایش تولید به عشایر استان بوشهر خبرداد و گفت: اعتبارات اشتغال‌زایی عشایر در این عرصه امسال قابل توجه است که تحول مهمی در زنجیره تولید و اشتغال ایجاد می‌کند.

مدیرکل امور عشایری استان بوشهر با بیان اینکه تاکنون 15 میلیارد ریال تسهیلات کم بهره به عشایر پرداخت شده است، تصریح کرد: 15 میلیارد ریال تسهیلات بانکی کم بهره دیگر هم با هدف توسعه زنجیره تولید و اشتغال پایدار به عشایر استان بوشهر پرداخت می‌شود.