جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

۱۵۰ هزار تن محصول جالیزی در استان بوشهر برداشت شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۵۰ هزار تن محصول جالیزی در استان بوشهر برداشت شد

۱۵۰ هزار تن محصول جالیزی در استان بوشهر برداشت شد

۱۵۰ هزار تن محصول جالیزی در استان بوشهر برداشت شد

 

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: با بهبود قیمت محصولات کشاورزان صیفی‌کار استان بیش از ۱۵۰ هزار محصول جالیزی برداشت و به بازار عرضه شد.
خسرو عمرانی  با بیان اینکه برداشت محصولات جالیزی بوشهر رو به پایان است، اظهار داشت: امسال کشاورزان صیفی کار استان بوشهر در سطح 3 هزار هکتار محصولات جالیزی مانند هندوانه و خربزه کشت کردند که بیش از 150 هزار تن محصول تولید و به بازار عرضه شد.
وی با بیان اینکه محصولات کشاورزان صیفی‌کار  استان بوشهر به فروش رفت گفت: در ابتدا به سبب وجود مشکلاتی برخی از محصولات کشاورزان به سختی به فروش می‌رفت که با هماهنگی‌های به‌عمل آمده  بخشی از محصولات صیفی‌ مانند هندوانه و خربزه به کشورهای روسیه، عراق صادر شد و بخشی هم در داخل کشور با قیمت مناسب به فروش رفت.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه بیش از 60 درصد قیمت محصولات کشاورزان استان بوشهر افزایش یافت تاکید کرد: کشاورزان صیفی‌کار قبل از شروع کشت با توجه به محدویت منابع آبی و برای مدیریت بازار فروش، باید با جهاد کشاورزان استان بوشهر تفاهم‌نامه منعقد کنند تا در زمان برداشت محصول با مشکل مواجه نشوند.
عمرانی با بیان اینکه سطح کشت محصولات صیفی‌جات استان بوشهر کاهش می‌یابد افزود: کشاورزان با انعقاد تفاهم‌نامه از تامین آب و فروش محصولات اطمینان حاصل می‌کنند و این در حالی است که سطح زیر کشت این محصولات که آب بیشتری مصرف می‌کنند کاهش می‌یابد.
وی با بیان اینکه برداشت محصولات صیفی‌جات رو به پایان است، گفت: بخشی از محصول صیفی‌جات کشاورزان منطقه بوشکان و کلمه دشتستان در حال برداشت است که تا چند روز آینده برداشت این محصول در استان بوشهر پایان می‌یابد.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از برداشت 130هزار تن گندم در استان بوشهر خبرداد و خاطرنشان کرد: برداشت گندم در استان بوشهر روزهای پایانی سپری می‌کند و تاکنون کشاورزان این استان 130 هزار تن که بیش از 3 برابر سال قبل است گندم برداشت کرده‌اند.
عمرانی افزود: از این میزان برداشت که 100 هزار تن آن تحویل مراکز خرید شده 14 هزار تن آن بذر گندم است. بیشترین تولید محصولات جالیزی مربوط به شهرستان‌های دشتستان، دشتی، تنگستان، جم و بوشهر است.