سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

۱۵۰ اثرمنقول در فهرست آثار ملی ثبت شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۵۰ اثرمنقول در فهرست آثار ملی ثبت شد

مدیرکل ثبت آثار و حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی کشور گفت: از ۳۳هزار و ۳۲۵ اثرتاریخی ثبت شده برای نخستین بار در دو سال گذشته ۱۵۰ اثرمنقول در فهرست ملی آثار کشورمان ثبت شد.

۱۵۰ اثرمنقول در فهرست آثار ملی ثبت شد

 

 فرهاد نظری در نشست بررسی بافت تاریخی بوشهر با بیان اینکه این بافت دارای مزیت‌های مهمی است اظهار داشت: بافت بوشهر با قرار گرفتن در کنار ساحل خلیج فارس هویت این استان در عرصه‌های مختلف دریانوردی، مبادلات مرزی، اقتصادی، تجارت دریایی و مهم‌تر از همه در عرصه معماری نشان می‌دهد.
وی با تاکید بر نجات دادن بافت تاریخی بوشهر از تخریب و ویرانی افزود: احیا بافت تاریخی بوشهر در اولویت برنامه‌های سازمان میراث فرهنگی قرار دارد که در این راستا مشارکت سازمان‌ها و دیگر دستگاه‌ها طلب می‌کند.
مدیرکل ثبت آثار و حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی کشور با بیان اینکه احیا بافت تاریخی بوشهر سبب حفظ هویت این شهر می‌شود تصریح کرد: احیا بافت تاریخی بوشهر می‌تواند الگویی برای توسعه و ساماندهی شهرهای تاریخی باشد.
نظری با تاکید بر استفاده از معماری گذشتگان در ساخت و سازهای مسکونی بیان کرد: اگر مولفه‌های اصیل و بومی در ساخت وسازها به مردم ارائه شود به طور یقین شهرهایی سامان یافته و با هویت حفظ می‌شود.
وی با بیان اینکه 33هزار و 325 اثر تاریخی و فرهنگی درفهرست آثار ملی ثبت شده گفت: از 33هزار و 325 اثرتاریخی ثبت شده  برای نخستین بار در دو سال گذشته 150 اثرمنقول در فهرست ملی آثار کشورمان ثبت شد.