سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

۱۵۰۰۰ خانوار استان بوشهر در سرشماری نفوس و مسکن شرکت کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۵۰۰۰ خانوار استان بوشهر در سرشماری نفوس و مسکن شرکت کردند

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر گفت: استان بوشهر در ثبت نام اینترنتی نفوس و مسکن در بین استان‌ها پیشتاز است بگونه‌ای تاکنون ۱۵ هزار خانوار به این روش ثبت نام کرده‌اند.

۱۵۰۰۰ خانوار استان بوشهر در سرشماری نفوس و مسکن شرکت کردند

 

رضا عوض‌پور در همایش سرشماری و توسعه پایدار با بیان اینکه هر برنامه‌ریزی نیاز به اطلاعات و آمار دارد اظهار داشت: سرشماری موثرترین و کامل‌ترین روش گردآوری اطلاعات جمعیتی در هر مکان و نقطه است.
وی از  تدوین سند توسعه 20 ساله استان بوشهر خبرداد و گفت: بر اساس سند توسعه و چشم‌انداز استان بوشهر تا سال 1404 این استان در ابعاد گوناگون متحول می‌شود که تاکنون 10 سال آن اجرایی شده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر با بیان اینکه برنامه ششم توسعه از سال آینده اجرایی می‌شود گفت: برای اجرای برنامه‌ ششم توسعه نیاز به آمار و اطلاعات است که سرشماری عمومی نفوس و مسکن در این عرصه می‌تواند موثر باشد.
عوض‌پور با تاکید بر توجه بر ارائه اطلاعات دقیق و صحیح در تکمیل فرم سرشماری عمومی نفوس و مسکن گفت: تمامی اطلاعات کسب شده در سرشماری عمومی نفوس و مسکن محرمانه است و در اختیار هیچ ارگان و سازمانی قرار نمی‌گیرد و تنها برای برنامه‌ریزی در راستای توسعه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
وی با بیان اینکه اطلاعات سرشماری عمومی نفوس و مسکن امانت است افزود: در ارائه اطلاعات به سامانه سرشماری نفوس مسکن تلاش شود دقیق و بی‌اشتباه باشد تا برنامه‌ریزان در استخراج اطلاعات و اجرای برنامه‌ها دچار اشتباه نکند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر با تاکید بر مشارکت جدی دهیاران در سرشماری اینترنتی خاطر نشان کرد: استان بوشهر در فناوری اطلاعات و اینترنت رتبه برتر کشور دارد که انتظار می‌رود بیش از 90 درصد روستائیان و 80 درصد ساکنان شهرهای استان بوشهر در تکمیل فرم سرشماری اینترنتی ثبت نام کنند.
عوض‌پور با بیان اینکه استان بوشهر در ثبت نام اینترنتی رتبه دوم کشور دارد تصریح کرد: استان بوشهر در ثبت نام اینترنتی نفوس و مسکن در بین استان‌ها پیشتاز است بگونه‌ای تاکنون 15 هزار خانوار به این روش ثبت نام کرده‌اند و رتبه دوم در بین استان‌ها به خود اختصاص داده است.
وی با بیان اینکه در حوزه عمران روستایی و شهری طرح‌های مهمی اجرا شده افزود: برای اجرای طرح‌های عمران شهری و روستایی استان بوشهر بیش از 25 درصد اعتبارات به این بخش تخصیص می‌یابد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر با بیان اینکه سالانه 100 میلیارد تومان از محل بودجه عمومی به عمران شهری اختصاص می‌یابد گفت: درسه سال گذشته 960 میلیارد تومان از محل اعتبارات عوارض آلاینده و ارزش افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان بوشهر تخصیص یافته است.
عوض‌پور با اشاره به اینکه شهرستان عسلویه در ثبت نام اینترنتی سرشماری نفوس و مسکن پیشتاز  است افزود: شهرستان عسلویه 10.6 درصد، کنگان 6.93 درصد، دشتی 5.71 درصد و دیگر شهرستان‌های استان بوشهر به ترتیب رتبه‌های بعدی در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن به خود اختصاص داده‌اند.