جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

۱۴ هزار حامی حمایت از فرزندان ایتام و محسنین استان بوشهر را برعهده دارند - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۴ هزار حامی حمایت از فرزندان ایتام و محسنین استان بوشهر را برعهده دارند

۱۴ هزار حامی حمایت از فرزندان ایتام و محسنین استان بوشهر را برعهده دارند

۱۴ هزار حامی حمایت از فرزندان ایتام و محسنین استان بوشهر را برعهده دارند

احمد لطفی صبح امروز در جلسه با حامیان فرزندان ایتام و محسنین کمیته امداد استان بوشهر به تشریح مشارکت این حامیان در طرح اکرام ایتام و محسنین از ابتدای امسال تاکنون پرداخت.

وی با اشاره به اینکه بیش از 14 هزار حامی خیر حمایت ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان بوشهر را عهده‌دار هستند اظهار داشت: 7 هزار و 363 نفر از این حامیان در قالب طرح اکرام حمایت 2 هزار 667 نفر از ایتام را بر عهده دارند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح محسنین بیان کرد: 6 هزار 731 حامی، حمایت از 6 هزار 637 فرزند مشمول  طرح محسنین را برعهده دارند که  تلاش می‌شود  تا آخر سال با جذب حامیان بیشتر بتوانیم مسائل این مددجویان را برطرف کرده و مشکلات‌شان را به حداقل برسانیم.

لطفی با بیان اینکه که خیران، ماهیانه مساعدت‌های خیرخواهانه خود را به ایتام اهداء می‌کنند، گفت: بخش اعظمی از مساعدت‌های حامیان به صورت نقدی به حساب ایتام واریز شده است تا علاوه بر رفع مشکلات، پشتوانه‌ای مطلوبی برای آینده‌ آنان باشد.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر افزود: حامیان و خیران، علاوه بر پرداخت کمک‌های نقدی به مددجویان، در تامین کمک هزینه‌ جهیزیه، ارائه‌ لوازم خانگی، ساخت و تعمیر مسکن، پرداخت کمک هزینه درمان، آموزش، تحصیل و رفع سایر نیازهای خانواده‌های تحت حمایت نیز مشارکت دارند.

وی با بیان اینکه منابع کمیته امداد در کمک به مددجویان تحت حمایت محدود است، خاطر نشان کرد: کمیته‌ امداد به عنوان نهاد حمایتی به تنهایی قادر به تامین تمامی نیازهای خانواده‌های نیازمند نیست که لازم است خیران و نیکوکاران برای رفع مشکلات اقشار آسیب‌پذیر بیش از پیش یاریگر این نهاد باشند.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه طرح اکرام ایتام از سال 78 از سوی کمیته امداد اجرایی شد تصریح کرد: طرح اکرام ایتام یکی از موفق‌ترین طرح‌های این نهاد محسوب می شود و در راستای حمایت‌های مادی و معنوی از فرزندانی است که دست روزگار آنان را از نعمت وجود پدر محروم کرده است.

این مسئول از پرداخت 21 میلیارد ریال به ایتام خبر داد و افزود: 14 هزار حامی در استان بوشهر، حمایت از فرزندان ایتام و محسنین تحت حمایت کمیته امداد را برعهده دارند که امسال 21 میلیارد ریال به ایتام و محسنین  تحت تکفل خودپرداخت کرده‌اند.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر  با تاکید بر مشارکت بیشتر خیران در رسیدگی به ایتام خاطر نشان کرد: خیران و حامیان نیکوکاران می‌توانند برای عضویت در طرح اکرام ایتام و محسنین  در دفاتر کمیته امداد شهرستانهای استان بوشهر حضور پیدا کنند و حمایت از یک یا چند فرزند معنوی را بر عهده بگیرند تا ایتام و فرزندان خانواده‌های تحت حمایت، بی‌دغدغه و با آسودگی خاطر به مدارج عالی تحصیلی، علمی، اقتصادی و فرهنگی دست یابند.