جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

۱۴۶ میلیارد و ۷۴۰ میلیون متر مکعب گاز از میدان پارس جنوبی برداشت شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۴۶ میلیارد و ۷۴۰ میلیون متر مکعب گاز از میدان پارس جنوبی برداشت شد

۱۴۶ میلیارد و ۷۴۰ میلیون متر مکعب گاز از میدان پارس جنوبی برداشت شد

۱۴۶ میلیارد و ۷۴۰ میلیون متر مکعب گاز از میدان پارس جنوبی برداشت شد

علی احمدی صبح امروز  در نشست بررسی روند اجرای طرح‌های پارس جنوبی با بیان اینکه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در مجتمع گاز پارس جنوبی عملیاتی شده است اظهار داشت: با تدوین برنامه‌ها بر اساس سیاست اقتصاد مقاومتی تمام مراحل طراحی، ساخت، تجهیز، نصب و راه‌اندازی فازهای پارس جنوبی بدست متخصصان داخلی انجام می‌شود.

وی از افزایش تولید گاز از مخزن پارس جنوبی خبرداد و تصریح کرد: متناسب با پیش‌بینی دیسپچینگ مجتمع گاز پارس جنوبی، میزان برداشت از مخزن گازی پارس جنوبی تا پایان امسال نسبت به سال 94 نزدیک به 42 درصد  افزایش می‌یابد.

سرپرست امور هماهنگی و نظارت بر تولید مجتمع گاز پارس جنوبی با بیان اینکه میزان برداشت گاز از  مخزن پارس جنوبی در سال 94 معادل 123 میلیاردو 552 میلیون متر مکعب بوده است افزود: با راه‌اندازی و توسعه‌های فازهای جدید در پارس جنوبی سال گذشته میزان برداشت از مخزن پارس جنوبی به 146 میلیارد و 740 میلیون متر مکعب رسید.

احمدی از افزایش برداشت گاز از مخزن پارس جنوبی خبرداد و خاطر نشان کرد: میزان برداشت گاز امسال با توجه به تکمیل فازهای جدید افزایش می‌یابد و پیش‌بینی می‌شود، 175 میلیارد و 250 میلیون متر مکعب  گاز  از مخزن پارس جنوبی برداشت شود.

وی، افزایش برداشت گاز از مخزن مشترک گازی پارس جنوبی را یکی از اولویت‌های وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران دانست و تصریح کرد: مخزن گاز پارس جنوبی با 3 هزار و 700 کیلومتر مربع مساحت، 8 درصد از ذخایر گاز جهان و نزدیک به 50 درصد از ذخایر گازی ایران را به خود اختصاص داده است.