جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

۱۴۲۸ میلیارد تومان اعتبار عمرانی استان بوشهر تخصیص یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۴۲۸ میلیارد تومان اعتبار عمرانی استان بوشهر تخصیص یافت

۱۴۲۸ میلیارد تومان اعتبار عمرانی استان بوشهر تخصیص یافت

۱۴۲۸ میلیارد تومان اعتبار عمرانی استان بوشهر تخصیص یافت

 

استاندار بوشهر گفت: اعتبارات عمرانی استان بوشهر از محل تملک دارایی سرمایه‌ای، ملی متمرکز و ارزش افزوده به میزان یک‌هزار و ۴۲۸ میلیارد تومان تخصیص یافت.

مصطفی سالاری در نشست شورای اداری استان بوشهر با بیان اینکه هماهنگی مدیران دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر در اجرای برنامه‌ها ستودنی است اظهار داشت: استان بوشهر از لحاظ بودجه‌ای به سبب هماهنگی بین مدیران و استفاده بهینه از اعتبارات در سال 1393 در بین 31 استان شرائط مطلوبی بر اساس ارزیابی‌ها احراز کرد.

وی با بیان اینکه استان بوشهر در دست یابی به اهداف عمرانی رتبه نخست در بین استان‌ها کسب کرد افزود: در دست یابی به اهداف ترسیم شده عمرانی استان بوشهر 88.2 درصد امتیاز کسب کرد که نسبت به میانگین 70.1 درصدی کشوری 18 درصد فراتر است.

استاندار بوشهر از کسب رتبه نخست در تخصیص اعتبارات طرح‌های عمرانی استان بوشهر در سال 1393 خبر داد و تصریح کرد: در حوزه تخصیص اعتبارات عمرانی با 80 درصد امتیاز رتبه نخست و از نظر پروژه‌های خاتمه یافته با 89 درصد امتیاز بعد از استان خراسان رضوی رتبه دوم از آن استان بوشهر شد.

سالاری با بیان اینکه وضعیت جذب و اجرای پروژه‌های عمرانی در سال 1394 در استان بوشهر نسبت به سال ماقبل آن بهتر است خاطر نشان کرد: با وجود محدودیت در اعتبارات عمرانی استان بوشهر از لحاظ جذب اعتبارات استانی، ملی، عوارض آلایندگی و ارزش افزوده نسبت به سال ماقبل آن بهتر ارزیابی می‌شود.

وی بیان کرد: اعتبارات عمرانی استان بوشهر در سال 1394 از محل تملک دارایی سرمایه‌ای، ملی متمرکز و ارزش افزوده به میزان یک‌هزار و 428 میلیارد تومان تخصیص یافت.

استاندار بوشهر با اشاره به اجرای طرح‌های راهسازی در استان بوشهر بیان کرد: در حوزه راهسازی سال قبل 211 میلیارد تومان اعتبار پرداخت و هزینه شد که عمده این اعتبار در حوزه ساخت بزرگراه در 8 محور تخصیص یافت و پرداخت شد.

سالاری با اشاره به تکمیل شدن بزرگراه برازجان به گناوه افزود: این محور بزرگراهی به استثنای کمربندی آب‌پخش تکمیل شده و این در حالی است که محور بزرگراهی دیلم روند اجرایی مطلوبی دارد و امسال تکمیل می‌شود.

وی کاهش آمار تصادفات در محور گناوه به دیلم را ناشی از بهره‌برداری قطعاتی از محور بزرگراهی این مسیر دانست.

استاندار بوشهر با اشاره به اجرای طرح کاداستر در اراضی ملی و کشاورزی استان بوشهر بیان کرد: استان بوشهر نخستین استانی است که طرح کاداستر در اراضی ملی و کشاورزی آن اجرا شده که کمک بزرگی برای توسعه سرمایه‌گذاری و جلوگیری از تعارض به اراضی ملی و پیشگیری از زمین خواری می‌کند.

سالاری روند اجرایی محور بزرگراهی دالکی به کنارتخته را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: طرح بزرگراه اهرم تنگستان به برازجان اجرایی شده که امسال در روند اجرایی این محور تسریع می‌شود.

وی از افتتاح 75 کیلومتر راه روستایی در استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: برای اجرای این طرح‌ها 64 میلیارد تومان اعتبار سرمایه‌گذاری شد.

استاندار بوشهر، از تکمیل مجتمع‌های مسکن مهر در استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: جانمایی نامطلوب برخی طرح‌های مسکن مهر در استان بوشهر سبب شد تا 2 تا 3 برابر هزینه ساخت در ایجاد زیرساخت‌ها هزینه شود و این گره اساسی فشار زیادی به پروژه ملی مسکن مهر وارد کرد که با برنامه‌ریزی انجام شده امسال مجتمع‌های مسکن مهر استان بوشهر تکمیل می‌شود.

 

سالاری با اشاره به اجرای طرح‌های آبرسانی در استان بوشهر خاطرنشان کرد: به سبب نبود منابع پایدار تامین کننده آب آشامیدنی در استان بوشهر به سمت ایجاد آب شیرین‌کن برنامه‌ریزی و مجوز ساخت 9 مجتمع آب شیرین کن در استان بوشهر صادر شد.

 

وی با اشاره به افتتاح طرح آب شیرین کن کنگان گفت: افتتاح  تاسیسات آب شیرین کن کنگان با ظرفیت تولید روزانه 10 هزار متر مکعب از 18 هزار متر مکعب نیازمندی شهرستان کنگان به آب آشامیدنی بیش از نیمی از نیاز این شهرستان از این تاسیسات تامین می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه تاسیسات آب شیرین کن شهر بوشهر امسال وارد مدار تولید می‌شود افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده ظرفیت تولید آب در تاسیسات آب شیرین کن بوشهر و کنگان به 2 برابر افزایش می‌یابد.

 

استاندار بوشهر افزود: با اجرای طرح‌های آب شیرین کن در شهرها و نقاط روستایی استان بوشهر تا 1.5 سال آینده کسری آب این استان تامین می‌شود.

 

سالاری از اجرای 18 طرح آبرسانی در روستاهای این استان خبرداد و گفت: 25 مجتمع آبرسانی در روستاها در سال 1393 اجرا  و سال گذشته نیز 18 مجتمع آب‌رسانی در روستاهای استان افتتاح و تلاش می‌شود امسال توزیع اعتبارات در ساخت مجتمع‌های آب‌رسانی به‌صورت عادلانه دنبال شود.

 

وی با اشاره به اجرای طرح‌های برق رسانی خاطر نشان کرد: سال قبل پست 400 کیلو ولت خورموج و 20 کیلوولت دیلم و 4 پست 132 کیلو ولت در دیگر نقاط استان بوشهر افتتاح شد که نقش مهمی در ارائه برق پایدار در شهرها و روستاها داشت.

 

استاندار بوشهر با اشاره به اجرای طرح‌های مینی فوتبال در شهرها و روستاهای استان بوشهر تصریح کرد:  در دوسال گذشته 147 زمین مینی فوتبال با تجهیزات کافی در روستاها افتتاح شد که با بهره‌برداری از 118 طرح زمین مینی فوتبال در شهرها تا دو ماه آینده در مجموع 250 زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال در شهرها و روستاها اجرا شده است.

سالاری با اشاره به اجرای بوستان روستایی گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده در تمام روستاهای استان بوشهر بوستان با تجهیزات تفریحی و ورزشی اجرا می‌شود که تا دهه فجر امسال همه این روستاها از این امکانات برخوردار می‌شوند.

وی با اشاره به نصب دستگاه ام.آر.ای در بیمارستان کنگان افزود: این تجهیزات در بیمارستان بوشهرنیز بزودی نصب می‌شود و تا دو ماه آینده به مردم خدمات رسانی می‌کند.

استاندار بوشهر از افزایش ظرفیت بیمارستان اهرم تنگستان خبرداد و گفت: با اجرای طرح‌های توسعه‌ای در بیمارستان اهرم ظرفیت اشغال تخت بستری از 2 درصد اکنون به 65 درصد رسیده است.

سالاری از تکمیل بیمارستان دیر خبرداد و گفت: این بیمارستان با مشارکت وزارت نفت در حال ساخت است که امسال تکمیل و به مردم خدمات رسانی می‌کند.