سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

۱۴۱ میلیون بشکه میعانات گازی در پالایشگاه‌های پارس جنوبی تولید شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۴۱ میلیون بشکه میعانات گازی در پالایشگاه‌های پارس جنوبی تولید شد

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی گفت:بیش از ۱۴۱ میلیون بشکه میعانات گازی در پالایشگاه‌هایی مجتمع گازی پارس جنوبی تولید شده که این میزان تولید نسبت به سال قبل ۱۶ درصد افزایش دارد

۱۴۱ میلیون بشکه میعانات گازی در پالایشگاه‌های پارس جنوبی تولید شد

مسعود حسنی شامگاه چهارشنبه در نشست بررسی روند تولید گاز از فازهای پارس جنوبی با بیان اینکه تولید گاز از پارس جنوبی افزایش می‌یابد اظهار داشت: با بهره‌برداری از فازهای جدید پارس جنوبی تولید گاز امسال از  این میدان گازی افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه  مجتمع عظیم گازی پارس جنوبی  برای تحقق چشم‌انداز توسعه و رشد اقتصادی کشور گام برمی‌دارد افزود: متخصصان و کارکنان این مجتمع در 9 ماه امسال بیش از 109 میلیارد و 496 میلیون متر مکعب گاز را از مخزن مشترک برداشت  کرده است.

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی افز افزایش فرآورش گاز از این میدان گازی خبرداد و گفت:  فرآورش گاز در مجتمع گازی پارس جنوبی نسبت به مدت مشابه سال قبل، 22.7 درصد افزایش داشته است.

حسنی با اشاره به این‌که هم اکنون 63 درصد از گاز کشور از پالایشگاه‌های پارس جنوبی تامین می‌شود خاطرنشان کرد: در 9 امه امسال بیش از 87 میلیارد و 610 میلیون متر مکعب گاز در پالایشگاه‌های مجتمع گازی پارس جنوبی شیرین‌سازی شده است.

وی با بیان میزان تولید میعانات گازی در 9 ماه امسال 16 درصد افزایش یافته خاطرنشان کرد: در این بازه زمانی، بیش از 141 میلیون بشکه میعانات گازی در پالایشگاه‌های مجتمع تولید شده و این میزان تولید نسبت به سال قبل 16 درصد رشد داشته است.

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به نقش مهم مجتمع گازی پارس جنوبی در تولید محصولات جانبی افزود:در 9 ماه امسال بیش از 356 هزار تن گوگرد در این مجتمع تولید شده است.