جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

۱۴۰ هزار دانش آموز استان بوشهر در انتخابات شورای دانش آموزی شرکت کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۴۰ هزار دانش آموز استان بوشهر در انتخابات شورای دانش آموزی شرکت کردند

نوزدهمین دوره انتخابات شورای دانش آموزی همزمان با سراسر کشور در یک هزار و ۴۰۰ مدرسه با حضور ۱۴۰ هزار دانش آموز استان بوشهر برگزار شد.

۱۴۰ هزار دانش آموز استان بوشهر در انتخابات شورای دانش آموزی شرکت کردند

 

ناصر کرمی در انتخابات شوراهای دانش آموزی استان بوشهر با بیان اینکه تمرین حضور در مناسبت‌های اجتماعی و سیاسی از مهم‌ترین اهداف برگزاری این انتخابات است، اظهار داشت: تصمیم سازی، مشارکت جویی، خودباوری، مشورت و مسئولیت پذیری از اهداف برگزاری انتخابات شوراهای دانش‌آموزی است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه شعار انتخابات دانش آموزی، شور و مشورت، فکر و اندیشه،  تفاهم، همدلی مسئولیت‌پذیری و تصمیم‌گیری است، افزود: نوزدهمین انتخابات شوراهای دانش آموزان استان بوشهر همزمان با سراسر کشور در یک‌هزار و 400 مدرسه و با مشارکت 140 هزار دانش آموز در تمام مقاطع تحصیلی برگزار شد.
وی با بیان اینکه 17 هزار دانش آموز دختر و 19 هزار دانش آموز پسر عضویت در انتخابات شورهای دانش آموزی هستند، خاطرنشان کرد: از 36 هزار داوطلب 10 هزار و 500 نفر بعنوان اعضای شوراهای دانش آموزی استان انتخاب می‌شوند.
مدیرکل امور سیاسی استانداری بوشهر نیز بر آموزش دو اصل مدارا و پرهیز از افراطی‌گری  به دانش آموزان تاکید کرد و افزود: یادگیری سعه صدر، انجام کارگروهی و در کنار هم بودن  از دیگر ضروریات در حوزه آموزش به دانش‌آموزان است.
سید اسماعیل موسوی رهایی انسان‌ها از جهالت و گمراهی از ماموریت اصلی آموزش و پرورش دانست و گفت: رهایی انسان‌ها از جهالت و  تاریکی و حرکت به سمت نور از ویژگی‌های مومنان است که آموزش و پرورش در این عرصه قرار دارد.
وی انتخابات شوراهای دانش آموزی را تمرین مشارکت پذیری دانست و تصریح کرد: انتخابات شورای دانش آموزی تمرین مسئولیت و مشارکت‌پذیری است که نوجوانان در طول دوران تحصیل با آن آشنا می‌شوند.
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر تاکید کرد: این انتخابات با هدف همکاری دانش‌آموزان در مدیریت بهتر مدرسه‌ها و توسعه مشارکت کردن در همه امور مدرسه انجام می‌شود