جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

۱۴۰ هزار تن گوجه فرنگی خارج از فصل استان بوشهر برداشت شد - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

۱۴۰ هزار تن گوجه فرنگی خارج از فصل استان بوشهر برداشت شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: با آغاز برداشت گوجه فرنگی خارج از فصل از اراضی استان بوشهر تاکنون ۱۴۰ هزار تن محصول از سطح ۳۵۰۰ هکتار برداشت شد

۱۴۰ هزار تن گوجه فرنگی خارج از فصل استان بوشهر برداشت شد

محمد تقی منوچهری ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر تولید گوجه فرنگی در فصل زمستان است اظهار داشت: استان بوشهر در این عرصه از قابلیت مهمی برخوردار است که امسال 12 هزار و 500 هکتار از اراضی استان بوشهر به کشت گوجه فرنگی خارج از فصل اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه  عملیات تولید و انتقال نشاء به اراضی کشاورزی تا پایان نیمه  نخست سال انجام می‌شود تصریح کرد: پیش بینی تولید 560 هزار تن گوجه فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر می‌شود که تاکنون حدود یک چهارم آن برداشت شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر افزود: تاکنون 140 هزار تن محصول گوجه فرنگی از سطح سه هزار و 500 هکتار برداشت شده  که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش قابل توجهی دارد.

منوچهری با اشاره به اینکه وضعیت قیمت گوجه فرنگی در استان بوشهر بهبود یافته است افزود: یکی از نگرانی کشاورزان قیمت گوجه فرنگی بود که با برنامه‌ریزی انجام شده این نگرانی برطرف شد.

وی تولید گوجه فرنگی خارج از فصل در استانهای هرمزگان، جنوب فارس، سیستان و بلوچستان و شهرستان بهبهان را عامل افت قیمت  این محصول در استان بوشهر دانست و افزود: علاوه براین بسته بودن مرزهای خروجی با کشور عراق که مبادی خوبی برای صادرات گوجه فرنگی استان است از جمله دیگر عوامل کاهش قیمت این محصول  است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر افزود: با تلاش استانداری بوشهر مکاتباتی با وزارت امور خارجه برای بازگشایی مرزهای عراق برای صادرات گوجه فرنگی استان بوشهر انجام داده است.

منوچهری با تاکید بر راه‌اندازی کارخانه تولید رب گوجه فرنگی در استان بوشهر گفت: 2 کارخانه تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت یک‌هزار و 50 تن در بخش دلوار شهرستان تنگستان و بخش بردخون شهرستان دیر راه اندازی می‌شود.