سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

۱۴۰ میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های آبزی‌پروری بوشهر پرداخت می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۴۰ میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های آبزی‌پروری بوشهر پرداخت می‌شود

مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: ۱۴۰ میلیارد ریال تسهیلات کم‌بهره از محل صندوق کارآفرینی برای اجرای ۱۶۰ طرح کارآفرینی استان بوشهر در حوزه شیلات پرداخت می‌شود.

۱۴۰ میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های آبزی‌پروری بوشهر پرداخت می‌شود

 

 عباسعلی زنده‌بودی در نشست بررسی پرداخت تسهیلات به طرح‌های کارآفرینی حوزه شیلات و آبزی‌پروری استان بوشهر با اشاره به ظرفیت‌های استان بوشهر در این عرصه گفت: استان بوشهر در حوزه صید و صیادی و آبزی‌پروری دارای ظرفیت بالایی است به گونه‌ای که سالانه افزون بر 50 هزار تن انواع آبزیان در استان بوشهر صید و تولید می‌شود.
وی با اشاره به اجرای طرح‌های کارآفرینی حوزه شیلات بیان کرد: طرح‌های کارآفرینی بخش شیلات و آبزیان استان بوشهر برای استفاده از تسهیلات صندوق کارآفرینی امید ارائه شد.
مدیرکل شیلات استان بوشهر از معرفی 160 طرح کارآفرینی به صندوق کارآفرینی امید خبر داد و تصریح کرد: بیش از 160 طرح در بخش‌های آبزی‌پروری، صنایع شیلاتی و صیادی به صندوق کارآفرینی ارائه شده است.
زنده‌بودی، طرح مکانیزه پرورش میگو متراکم در آبهای لب شور، پرورش ماهی در قفس،تکثیر و پرورش ماهیان زینتی را از جمله طرح‌های معرفی شده برای دریافت تسهیلات دانست و تصریح کرد:  طرح‌های تجهیز و راه‌اندازی فروشگاه آبزیان در بازار حراج شیلات، طرح پرورش ماکروجلبک‌ها، عرضه مستقیم آبزیان توسط اتحادیه تعاونی‌های صیادی،کارگاه کوچک خشک کردن و نمک سودکردن میگو، ایجاد کارگاه تعمیر موتورهای دریایی از دیگر طرح‌های معرفی شده برای دریافت تسهیلات است.
وی با بیان اینکه سرمایه ‌گذاری پیشنهادی برای دریافت تسهیلات در این طرح‌ها در مجموع  بیش از  140 میلیارد ریال است افزود: این طرح‌ها در پی تفاهم‌نامه شیلات ایران و صندوق کارآفرینی امید ارائه شده است.