جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

۱۴۰ میلیارد تومان برای طرح‌های گازرسانی استان بوشهر ابلاغ شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۴۰ میلیارد تومان برای طرح‌های گازرسانی استان بوشهر ابلاغ شد

۱۴۰ میلیارد تومان برای طرح‌های گازرسانی استان بوشهر ابلاغ شد

۱۴۰ میلیارد تومان برای طرح‌های گازرسانی استان بوشهر ابلاغ شد

غلامعباس حسینی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر دارای 37 شهر است اظهار داشت: 36 شهر استان بوشهر دارای شبکه گازرسانی هستند و تنها یک شهر در خارگ به سبب نبود خط انتقال گاز از این نعمت بی بهره مانده که با اجرای طرح ان جی ال، طرح گازرسانی به خارگ انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه ضریب نفوذ گاز در شهرهای استان بوشهر 98.7 درصد است خاطر نشان کرد: ضریب نفوذ گاز طبیعی در روستاهای این استان 86 درصد است که تا پایان امسال به 95 درصد می‌رسد.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر از نصب 16 هزار انشعاب گاز در استان بوشهر خبرداد و گفت: سال گذشته 24 هزار انشعاب گاز در استان بوشهر نصب شده و این در حالی است که امسال 25 هزار انشعاب گاز دیگر نصب می‌شود و تاکنون 16 هزار انشعاب آن نصب شده است.

حسینی با اشاره به اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه طرح‌های گازرسانی در استان بوشهر تصریح کرد: گازرسانی به بزرگترین مجتمع پتروشیمی متانول خاورمیانه در دیر از جمله این طرح‌ها است که با اجرای خط انتقال گاز 17 کیلومتری قادر است در هر ساعت یک میلیون مترمکعب گاز انتقال دهد.

وی گازرسانی به مجتمع‌های پتروشیمی در دست ساخت در شهرستان دیر را از دیگر پروژه‌های اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: طرح خط انتقال گاز به متانول دیر قادر است به 5 مجتمع پتروشیمی به اندازه متانول کاوه دیر گازرسانی کند.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر از گازرسانی به کارخانه سیمان مند دشتی خبرداد و خاطر نشان کرد: در اجرای این طرح 20 کیلومتر خط انتقال گاز اجرا شده که امید می‌رود کارخانه سیمان مند دشتی به‌زودی افتتاح شود.

حسینی با اشاره به گازرسانی به واحدهای مرغداری بیان کرد: سال گذشته 56 طرح گازرسانی به واحدهای مرغداری استان بوشهر اجرا شد که با تکمیل 100 طرح گازرسانی به این واحدهای مرغداری 13 میلیون لیتر سوخت مایع معادل 17 میلیارد تومان صرفه‌جویی می‌شود.

وی،با اشاره به اجرای 44 طرح گازرسانی در روستاهای استان بوشهر گفت: امسال 140 میلیارد تومان برای طرح‌های گازرسانی استان بوشهر ابلاغ شده که تاکنون 50 درصد آن پرداخت شده است.