جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ آبان ۱۳۹۹

۱۴۰ میلیارد تومان برای تامین آب کشاورزی استان بوشهر تخصیص یافت - صفحه اول صدا و سیما مرکزی بوشهر

 

 

۱۴۰ میلیارد تومان برای تامین آب کشاورزی استان بوشهر تخصیص یافت

۱۴۰ میلیارد تومان برای تامین آب کشاورزی استان بوشهر تخصیص یافت


۱۴۰ میلیارد تومان برای تامین آب کشاورزی استان بوشهر تخصیص یافت

۱۴۰ میلیارد تومان برای تامین آب کشاورزی استان بوشهر تخصیص یافت

 مصطفی سالاری در همایش شوراهای استان بوشهر با بیان اینکه استاندار و فرمانداران در انتخاب گزینه شهرداران دخالت ندارند اظهار داشت: حق قانونی اعضای شورای اسلامی است که افراد واجد شرائط و توانمند و سالم برای پست شهرداری انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه اعضای شورای اسلامی شهرها در انتخاب شهرداران دقت لازم داشته باشند افزود: پاک دستی ، کاردانی، توانمند بودن، قانونمند، قانون‌مدار و مردم‌داری از ویژگی‌های مهم در انتخاب شهرداران است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه اعتبارات ارزش افزوده، که متمرکز استانی شده به طور یکسان در شهرها و روستاها توزیع می‌شود گفت: اعتبارات عوارض آلایندگی اگر درست وصول شود می‌تواند کمبود اعتبارات ارزش افزوده مناطق مختلف استان بوشهر را جبران کند.

سالاری، با بیان اینکه امسال 250 میلیارد تومان اعتبارات از محل ارزش افزوده  برای استان بوشهر مصوب شده افزود: با وصول کامل اعتبارات عوارض آلایندگی، 300 میلیارد تومان از این محل پرداخت می‌شود که نقش مهمی در اجرای طرح‌های عمران شهری و روستایی استان بوشهر دارد.

وی، با  اشاره به اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان استان بوشهر افزود: در اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان که دهیاری‌های استان مشارکت دارند امسال شهرداری‌ها برای تصمیم‌گیری‌های محلی به این مجموعه افزوده می‌شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه آموزش و پرورش استان بوشهر دارای 18 منطقه و شهرستان است خاطر نشان کرد: در هر منطقه استان بوشهر، شوراها بر اساس تعداد شهرها شهردار انتخاب می‌کنند که شهرداران طرح‌های تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان را در کارگروه تخصصی راهبری می‌کنند.

سالاری با اشاره به بررسی تدوین آیین‌نامه ته‌لنجی استان بوشهر در هیئت دولت بیان کرد: 2 سال است که برای حل مشکلات ته‌لنجی مردم مرزنشین استان بوشهر تلاش می‌شود که قرار است آیین‌نامه تدوین شده طرح ته لنجی استان بوشهر، فردا در هیئت دولت بررسی شود.

وی طرح گردشگری را از اولویت طرح‌های استان بوشهر دانست و افزود: طرح‌های گردشگری با رویکرد اشتغال در اولویت نخست استان بوشهر است که البته این طرح‌ها تنها از بعد تفریحی کاربرد ندارند بلکه کاربری آنها درآمدزایی و اشتغال‌زایی است.

استاندار بوشهر از مطرح شدن لایحه بندر آزاد تجاری صنعتی بوشهر در صحن علنی مجلس شورای اسلامی خبر داد و افزود: امید می‌رود این لایحه این بار در صحنه علنی مجلس شورای اسلامی بررسی و تصویب شود.

سالاری از اجرای طرح‌های آب شیرین‌کن در شهرها و روستاهای استان بوشهر خبر داد و افزود: برای تامین آب آشامیدنی در شهرها و روستاها پروژه‌های مهم آب شیرین‌کن تدوین و اجرایی شده که در این راستا  فرهنگ ترویج مدیریت مصرف بهینه، نصب کنتورهای هوشمند و نوسازی شبکه‌های آبرسانی مورد توجه قرار دارد.

وی با تاکید بر تامین آب کشاورزی در استان بوشهر بیان کرد:  برای تامین آب کشاورزی طرح‌های مختلف سدسازی در نقاط مختلف استان بوشهر اجرایی شد که در این راستا 140 میلیارد تومان امسال پروژه  در استان اجرایی می‌شود.

استاندار بوشهر با اشاره به نشست‌هایی تخصصی در شهرستان‌ها برای بررسی مشکلات افزود: در مرداد ماه در سفر به شهرستان‌های استان بوشهر 2 نوع جلسه شامل بررسی اجرای مصوبات نشست‌های هم‌اندیشی سال قبل و تشویق و تجلیل دانش‌آموزان ممتاز تشکیل می‌شود.