جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

۱۳.۲ میلیارد متر مکعب گاز از فاز ۱۲ پارس جنوبی به شبکه سراسری منتقل شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۳.۲ میلیارد متر مکعب گاز از فاز ۱۲ پارس جنوبی به شبکه سراسری منتقل شد

۱۳.۲ میلیارد متر مکعب گاز از فاز ۱۲ پارس جنوبی به شبکه سراسری منتقل شد

۱۳.۲ میلیارد متر مکعب گاز از فاز ۱۲ پارس جنوبی به شبکه سراسری منتقل شد

سیدمحمدمهدی هاشمی صبح امروز در جمع خبرنگاران در عسلویه پالایشگاه نهم را به عنوان بزرگترین پالایشگاه مجتمع گاز پارس جنوبی کشور و خاورمیانه دانست و اظهار داشت: بیش از 11 درصد از گاز مورد نیاز کشور از فاز 12 پارس جنوبی در پالایشگاه نهم این مجتمع تامین می‌شود که این فاز گازی نقش بسیار مهمی در چرخه اقتصاد کشور دارد.

وی با اشاره به دریافت گاز از سکوهای گازی و خط پنجم سراسری خاطر نشان کرد: پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی در 7 ماه امسال بیش از 14 میلیارد  و 762 میلیون متر مکعب گاز از طریق سکوی دریایی و خط پنجم سراسری دریافت کرده است.

سرپرست پالایشگاه نهم مجتمع گازی پارس جنوبی با اشاره به نقش مهم فاز 12 پارس جنوبی در تامین گاز مصرفی کشور تصریح کرد: از میزان گاز انتقالی به پالایشگاه نهم پارس جنوبی در 7 ماه امسال 13.2 میلیارد متر مکعب آن پس از فرآوری و تصفیه به شبکه سراسری گاز منتقل شده است.

هاشمی از آمادگی  پالایشگاه نهم پارس جنوبی برای تولید پایدار گاز هموطنان در فصل سرما خبرداد و خاطر نشان کرد: عملیات تعمیرات اساسی در پالایشگاه نهم پارس جنوبی با تلاش تمامی واحدهای عملیاتی در بخش‌های مختلف به خوبی و با رعایت کامل مسائل ایمنی و بدون هیچ گونه حادثه ناتوان کننده به سرانجام رسید و اکنون این پالایشگاه با تمام توان برای تولید پایدار گاز هموطنان در فصل سرما آمادگی لازم را دارد.

وی،تولید میعانات گازی را از دیگر تولیدات پالایشگاه نهم پارس جنوبی دانست و افزود: با تکیه بر توان متخصصان جوان و با تجربه در 7 ماه امسال بیش از14 میلیون و 461 هزار بشکه میعانات گازی در پالایشگاه نهم پارس جنوبی تولید و صادر شده است.

سرپرست پالایشگاه نهم مجتمع گازی پارس جنوبی،  تولید حدود 46 هزار و 69 تن گوگرد دانه بندی شده بسیار مرغوب را از دیگر تولیدات این پالایشگاه دانست و تاکید کرد:  رکورد تولید روزانه گاز شیرین معادل 83 میلیون متر مکعب در 12 تیرماه امسال با تلاش متخصصان پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی به ثبت رسیده است.