جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

۱۳۸.۹ میلیارد ریال به نوسازی ماشین‌آلات کشاورزی استان بوشهر تخصیص یافت - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

۱۳۸.۹ میلیارد ریال به نوسازی ماشین‌آلات کشاورزی استان بوشهر تخصیص یافت

۱۳۸.۹ میلیارد ریال به نوسازی ماشین‌آلات کشاورزی استان بوشهر تخصیص یافت

۱۳۸.۹ میلیارد ریال به نوسازی ماشین‌آلات کشاورزی استان بوشهر تخصیص یافت

 

رئیس اداره امور فناوری‌های مکانیزه کشاورزی استان بوشهر گفت: برای تجهیز و نوسازی ماشین‌الات و ادوات کشاورزی استان بوشهر ۱۳۸.۹ میلیارد ریال تخصیص یافت.
علیرضا پدیسار در جلسه تولیدات کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه این استان در حوزه کشاورزی دارای ظرفیت بالایی است اظهار داشت: استان بوشهر در تولید محصولات خارج از فصل گوجه‌فرنگی، خرما و محصولات صیفی‌جات با تولید بیشترین و با کیفیت‌ترین محصول جایگاه مهمی در کشور دارد.
وی با تاکید بر توجه به محورهای اقتصاد مقاومتی در تجهیز اراضی کشاورزی به امکانات جدید و پیشرفته افزود: با توجه به اینکه نوسازی و تجهیز ناوگان ماشینی در اراضی کشاورزی به عنوان یکی از محورهای اقتصاد مقاومتی است باید راهکارهای لازم برای بهره‌مندی کشاورزان از امکانات جدید فراهم شود.
رئیس اداره امور فناوری‌های  مکانیزه کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه تسهیلات اعتباری به کشاورزان در تجهیز اراضی کشاورزی به تجهیزات ماشینی پرداخت می‌شود تصریح کرد: برای تجهیز و نوسازی ماشین‌الات و ادوات کشاورزی استان بوشهر 138.9 میلیارد ریال تخصیص یافت.
پدیسار افزایش بهره‌وری و رسیدن به توسعه پایدار از مهم‌ترین مولفه بخش کشاورزی دانست و گفت: در این راستا تجهیز اراضی کشاورزی به ماشین‌آلات مورد نیاز امری مهم و ضروری است.
وی با تاکید بر اینکه مکانیزاسیون یکی از عوامل تعیین کننده و حیاتی در اقتصادی کردن تولید محصولات کشاورزی و افزایش توانایی انسان در انجام کار و بهره‌وری و استفاده بهینه از نهاده‌ها است، خاطر نشان کرد: دستیابی به تولید غذا و تامین امنیت غذایی مورد نیاز جز با توسعه مکانیزاسیون و استفاده از تجهیزات و فن آوری‌های مناسب ممکن نیست.
رئیس اداره امور فناوری‌های  مکانیزه کشاورزی استان بوشهر تاکید کرد: امروز تولید سنتی حتی با تجهیزات مرسوم گذشته با شرایط  کنونی سازگاز نیست و باید فناوری نوین در بخش تولید کشاورزی توسعه دهیم.