جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

۱۳۵ هزار انشعاب گاز در استان بوشهر نصب شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۳۵ هزار انشعاب گاز در استان بوشهر نصب شد

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر گفت: با اجرای ۴ هزار و ۵۰۰ کیلومتر شبکه و خط انتقال گازرسانی به شهرها و روستاها، تاکنون ۱۳۵ هزار انشعاب گاز در این استان نصب شده است.

۱۳۵ هزار انشعاب گاز در استان بوشهر نصب شد

 

 غلامعباس حسینی  در آئین آغاز گازرسانی به شهرهای ارم، کلمه و بوشکان دشتستان با بیان اینکه طرح گازرسانی به شهرها و روستاهای استان بوشهر در حال اجرا است، اظهار داشت: اکنون بیش از 93 درصد جمعیت شهری استان بوشهر از شبکه گازرسانی بهره‌مند هستند و این رقم در روستاها 71 درصد است.
وی با بیان اینکه تا پایان سال بهره‌مندی جمعیت شهری و روستایی استان بوشهر از شبکه گازرسانی افزایش می‌یابد خاطرنشان کرد: با اجرای طرح‌های گازرسانی در شهرها و روستاهای این استان درصد پوشش جمعیت شهری به 99 درصد و روستایی به 95 درصد افزایش می‌یابد.
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر با اشاره به اینکه تاکنون 4 هزار و 500 کیلومتر شبکه گازرسانی در استان بوشهر اجرا شده گفت: با اجرای خط انتقال و شبکه گازرسانی تاکنون 135 هزار انشعاب گاز در این استان نصب شده که 98 هزار انشعاب آن در شهرها  و حدود 40 هزار انشعاب در روستاها است.
حسینی با بیان اینکه امسال 22 هزار انشعاب گاز در استان بوشهر نصب می‌شود، اظهار داشت: با اجرای طرح‌های در دست اجرا  و برخورداری شهرها و روستاها از شبکه گاز رسانی، آمار نصب انشعاب‌ها نیز به سرعت افزایش می‌یابد.
وی با بیان اینکه طرح گازرسانی بوشکان بهمن ماه امسال افتتاح می‌شود، افزود: طرح‌های گازرسانی به تنگ‌ارم و کلمه تا نیمه نخست سال آینده تکمیل می‌شود.
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر با اشاره به اینکه در اجرای طرح‌های گازرسانی به مناطق پشتکوه دشتستان 84 کیلومتر شبکه انتقال اجرا می‌شود تصریح کرد: علاوه بر اجرای 84 کیلومتر شبکه انتقال در سه شهر یاد شده در شهر بوشکان و روستاهای اطراف امسال 40 کیلومتر شبکه داخلی اجرا می‌شود.
حسینی اعتبار اختصاص یافته به این طرح‌ها را در مجموع 350 میلیارد ریال دانست و افزود: 250 میلیارد ریال آن امسال و بقیه سال آینده هزینه می‌شود.